Księżycowy Las

4 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7745-096-3
anioły, demony, fantastyka
ChoiYoona

Sandra Bielecka jest uczennicą drugiej klasy liceum. Ma chłopaka i wspaniałą rodzinę, tak, więc nic nie stoi jej na drodze do szczęścia. Wszystko jednak zmienia listopadowy wieczór, gdzie ulega wypadkowi samochodowemu, w którym giną jej rodzice i zostaje sama z młodszą siostrą. Rzuca szkołę i podejmuje pracę, mimo swojej wytrzymałości psychicznej nie potrafi poradzić sobie z tym, kim się...

Rzuca szkołę i podejmuje pracę, mimo swojej wytrzymałości psychicznej nie potrafi poradzić sobie z tym, kim się staje. A staje się aniołem, istotą stworzoną do zabija demonów.

Jednak co zrobi, gdy na jej drodze pojawi się demon, dzięki któremu przeżyła ów wypadek ? Czy będzie w stanie go zabić ?

źródło opisu: Radwan, 2011

źródło okładki: http://www.radwan.pl/

Ann Reveur | 2012-10-30
Przeczytana: 30 października 2012

Ta książka to dowód na to, że pisać może każdy, ale nie wszystko nadaje się do publikacji.
Język tak banalny, że aż przeraża, brak dreszczyku emocji. Bohaterka sprawia wrażenie rozchwianej emocjonalnie i... psychicznej. Agnieszka ma chyba niewielkie pojęcia o związkach co widać w rozmowach bohaterki z jej chłopakiem, a każda męska postać w powieści to typowa 'ciepła klucha'.
Agnieszka Tobiasz zbyt nadmiernie inspiruje się "Zmierzchem" czy "Pamiętnikami Wampirów", brak jej oryginalnego, własnego stylu, a sama książka wydaje się być nieprzemyślana i pisana na szybko.
Autorka jest jednak młodą osobą, z tego co wiem ma dopiero 15 lat i jeszcze wiele przed sobą. Jeżeli chce wiązać przyszłość z pisaniem to pozostaje mi życzyć jej powodzenia w wyrobieniu własnego stylu i poprawieniu umiejętności pisania. Jej twórczość pozostawia wiele do życzenia, a jedynymi ciekawymi elementami w książce są demony (które moim zdaniem powinny mieć mroczne charaktery, a tutaj przypominają bardziej...

ChoiYoona | 2012-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Sandra Bielecka to zaledwie siedemnastoletnia dziewczyna. Ma kochających rodziców, wspaniałą młodszą siostrę, dobrego chłopaka, a w szkole nie idzie jej najgorzej. Jednak pewnego dnia znalazła się z rodziną w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. W samochód, którym jechali na zakupy wjeżdża ciężarówka. Rodzice Sandry giną na miejscu, jej młodsza siostra wpada w śpiączkę, a ona trafia do szpitala ze złamaną nogą i wstrząśnieniem mózgu. Mimo iż dziewczyna myślała, ze umrze to jak później się okazało ktoś ją uratował, a tym kimś jest... demon. W jakim świcie nagle znalazła się Sandra? Kogo spotka na swojej drodze i co stało się z nią i jej siostrą Olą po śmierci ich rodziców ?

Pierwsze co niestety muszę stwierdzić to to, ze ta książka jest przepełniona nawiązaniami do "Zmierzchu" i "Pamiętników Wampirów", przez co ma się lekkie odczucie Déjà vu. Jak w większości tego typu książek mamy tutaj wątek zakazanej miłości, połączony z walką ze złem i występowaniem postaci...

Usti | 2017-09-23
Konrad | 2017-09-07