Arytmetyka gospodarcza

Wydawnictwo: WSiP
8302062227
Marzenka2012

Podręcznik zawiera wiadomości konieczne do nabycia umiejętności sprawnego posługiwania się czterema podstawowymi działaniami arytmetycznymi: dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem. Ponadto przedstawiono w nim zasady i sposoby opanowania rachunku proporcji, obliczeń procentowych, promilowych i odsetkowych, a także obliczeń walutowych. W rozdziałach przeznaczonych dla specjalności handlowych omówiono działania na liczbach wielorakich, obliczenia towarowe oraz związane z obsługą klientów w sklepie, a także obliczanie wyników działalności sklepu i przedsiębiorstwa handlowego.

źródło opisu: WSiP

źródło okładki: http://www.sklepy.abc24.pl/default.asp?pro=410792