Vassalord #1

Okładka książki Vassalord #1 Nanae Chrono
Okładka książki Vassalord #1
Nanae Chrono Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Vassalord (tom 1) Seria: Boys Love (Studio JG) komiksy
komiksy
2012-07-25
2012-07-25
Paulina Ślusarczyk-Bryła
vassalord wampiry shonen-ai manga

Specyficzna... bardzo dziwna... pokręcona... manga. Kompletnie nie mój gust. To dopiero pierwszy tom i może coś się rozkręci... Ale jak na tę chwilę to dla mnie stanowcze: nie.

Moja ocena: 2/6

Moja ocena: 2/6

1920

Takie trochę pier......te, ale fajne.
Fakt faktem na końcu tomu jest słowniczek, ale w dwóch pojęciach musiałam pogrzebać, bo z kresnik już się gdzieś spotkałam. (pierwsze skojarzenie "Trinity blood") I tak oto "kreśnik" to w mitologi słowiańskiej i chorwackiej łowca wampirów. Taki oto banał. Natomiast vjedogonia, to samo co w mandze. Jakby się uparł, to my mógł zaliczyć mangę do pozycji o wampirach, ale takich "naukowych". Dużo rodzai, trochę mitologi, podań i wierzeń.
Szkoda, że niektóre "chmurki" nie zostały przetłumaczone na polski. Jak już, to ta modlitwa mogła by być po łacinie. Natomiast niektóre momenty przezabawne. Manga oczywiście 18+, chyba raczej zważywszy na język.

Takie trochę pier......te, ale fajne.

2081

Zbyt poszarpana czasowo historia. Zgubiłam się pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Może kolejne tomy pomogą mi się odnaleźć.

Kiedyś widziałam aov, a więc w jakiś sposó zacheciła mnie ona do zapoznania się historią tej dziwnej pary; z tym, że po przeczytaniu pierwszego tomu mam mieszane uczucia. Kreska dośc mocna i czasami nie wiadomo co i jak; taka bardzo krwista. Mam nadzieję, że drugi tom mnie bardziej zachęci do czytaniam kolejnych części.

Manga opowiada historie dwóch wampirów. Cherry'ego i Johnny'ego.
Spodobał mi się motyw wampirów. Kreska nie przypadła mi do gustu. I bardziej podobały mi się scenki z ich życia codziennego niż sceny walki.
Bardzo też podobał się motyw, że Cherry jest wampirem cyborgiem. Fabuła jest nieco nijaka. Lekkie czytadło.

Manga opowiada historie dwóch wampirów. Cherry'ego i Johnny'ego.

1969

Bardzo oklepane motywy, przewidywalne sceny i gagi, które tak jakbym gdzieś widziała. Czyli przeciętniak jeśli chodzi o fabułę. No cóż, perły to rzadkość, a czytać coś trzeba ;) Ładna kreska. Rozbawiła mnie scenka z życia prywatnego na końcu tomiku.

Manga ogólnie bardzo mi się podobała, jednak mam wrażenie że czegoś w niej brakuje, czegoś takiego po którym pomyślałabym WOW! Nie mniej jednak manga bardzo mnie wciągnęła, postacie ciekawe, szczególnie głowni bohaterzy intrygujący. Kreska też przypadła mi do gustu. Niektóre momenty naprawdę przezabawne. Świetnie czytało mi się tą mangę, także gorąco polecam wszystkim fanom wampirów i nie tylko ;)

Co prawda "Angel Sanctuary" jest bliższe memu sercu, jednak ta manga dotrzymuje anielskiej serii kroku. Pierwszy tomik pochłonął mnie w całości, zobaczymy jak będzie dalej.

Do kupna zachęciła mnie recenzja w Otaku-shounen-ai interesowałam się od dawna, jednak była to moja pierwsza zakupiona manga z tego gatunku.
Od początku rzuca się w oczy-przepiękna, czysta i dokładna kreska. Bohaterowie, którzy z miejsca urzekają, ciekawe wątki... Jedyna mała skaza to odrobinę nieczytelne sceny walki-czasem trzeba się wysilić by ogarnąć co się dzieje. Polecam serdecznie wszystkim z wyjątkiem najzagorzalszych homofobów ^W^

Po raz kolejny seksowne, homo/bi/hetero wampiry, po raz kolejny Kościół jako instytucja mająca tylko mistycznie wyglądać,
po raz kolejny "słudzy Boży", którzy wszystko robią tylko nie służą Bogu i ludziom oraz po raz n-ty główni bohaterowie,
którzy lekką ręką z dawnych relacji wychowujący - dziecko przeszli do związku kochająco-pasożytno-przyjacielskiego.
Mroczna otoczka i ładna kreska i tylko to na plus. Fabuła mnie nie porwała, a bohaterowie nie oczarowali.
Momenty mające uchodzić za zabawne też nie wywołały u mnie choćby cienia uśmiechu.
Na upartego poleciłabym tylko osobom, które cenią sobie bardziej formę niż treść, bo treść tutaj kuleje niczym główni bohaterowie bez świeżej krwinki.

Mroczna otoczka...

• Manga