Morfina

978-83-60740-40-8
Manga, Okruchy życia
komiksy
Indecent

"Morfina" to opowieść o nieuleczalnej chorobie, eutanazji, godnej śmierci i wielkiej miłości. Główną bohaterką historii jest lekarka uciekająca przed klątwą przeszłości zatruwającą jej codzienność. Maki prowadzi ustabilizowane, pełne rutyny życie. Wizyty domowe u pacjentów, praca w przychodni, spotkania z narzeczonym. Pozorne szczęście niknie, gdy na swojej drodze spotyka ponownie ukochanego z przeszłości.

WisemantheWise | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Kolejna z mang ambitniejszych, trudniejszych, wymagających skupienia. Podejmująca poważną tematykę, czyli śmiertelną chorobę i mierzenie się z nią chorego. Trudne relacje dwójki głównych bohaterów - młodej pani doktor i chorego pianisty, który wie że umrze na dniach. I tytułowa morfina, która niestety w niektórych przypadkach nie uśmierzy bólu fizycznego, a szczególnie psychicznego.
Dla dojrzałych odbiorców

Dejikos | 2014-05-08
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Pozycja naszpikowana do bólu niezdrowym patosem, sama fabuła niezbyt interesująca. Autorka prawdopodobnie chciała zaszokować czytelnika, wywołać wiele skrajnych emocji, niestety wyszedł z tego przedramatyzowany, miałki twór. Jedyny pozytywny aspekt, jaki udało mi się znaleźć, to miłe dla oka rysunki.

ricusia | 2014-03-20
Przeczytana: marzec 2014

Ilustracje niedopracowane w wielu miejscach, a sama fabuła, choć brzmiała ciekawie i miała ogromny potencjał, słaba. Chmurki dialogowe porozstawiane byle gdzie przez co nie wiadomo kto mówi i do kogo, same dialogi niejasne i chwilami wydają się nie mieć zbytniego sensu. Osobiście zawiodłam się na tej mandze.

aquaori | 2012-12-31
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: październik 2012

Manga ma ładną kreskę i ogólnie przyjemna dla oka, ale w środku panuje straszny nieład. Przeczytałam jeden fragment, zaczął się drugi zupełnie oderwany od treści, a nie skończył się nawet ten pierwszy. O co tutaj chodzi? To największy minus. Ciężko było się w tym połapać i cudem skończyłam tą mangę rozumiejąc z niej cokolwiek. Treść też jakoś niespecjalnie do mnie przepowiadała. Wszyscy mówili, że słodka, super, świetna historia miłości... Ludzie, ta manga wcale nie taka słodka. W dodatku główna bohaterka była dwulicowa, zdradziła swojego narzeczonego, a tego już nie lubię. Kolejny wielki minus.

Indecent | 2010-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Manga prezentuje sobą wysoki poziom, poruszając przy tym poważne tematy. Daje wiele do myślenia. Jedyną rzeczą do której mogę mieć pewne zastrzeżenia to "płytkość" lub może raczej zbytnie odstawienie niektórych postaci na dalszy plan.
Od dawna patrzę jednak przychylnym okiem na kraj kwitnącej wiśni dlatego moja opinia jest wielce subiektywna i w pełni jestem tego świadomy.

Sakuya | 2012-08-05

Mimo że smutne, nie mogłam oderwać oczu. "Morfina" i mnogość uczuć w niej zawarta pochłonęła mnie bez reszty.

raven | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016