Ferajna z herbowej ulicy

Okładka książki Ferajna z herbowej ulicy Jerzy Kasprzak
Okładka książki Ferajna z herbowej ulicy
Jerzy Kasprzak Wydawnictwo: Veda biografia, autobiografia, pamiętnik
Veda
2012-01-01
2012-01-01
978-83-61932-29-1
powstanie warszawskie II wojna światowa druga wojna światowa szare szeregi poczta powstańcza

Okładka książki Kryminalistyka. Zarys systemu Jerzy Kasprzak, Bronisław Młodziejowski
Kryminalistyka... Jerzy Kasprzak, Bro...
Okładka książki Kryminalistyka Wacław Brzęk, Jerzy Kasprzak, Bronisław Młodziejowski, Jarosław Moszczyński
Kryminalistyka Wacław Brzęk, Jerzy...

Wspomnienia sieleckiego wróbla

Poznałam Pana Jerzego Kasprzaka "Albatrosa" kilka lat temu przy premierze jego książki "Tropami powstańczej przesyłki". Można go słuchać godzinami z zapartym tchem.

Choć książka jest krótka możemy się dowiedzieć jak wyglądało życie młodego człowieka przed wojną. Piękne historie mieszkańców tak barwnej dzielnicy jak Sielce, w której mieszkali Stanisław Grzesiuk, Stanisław Bareja czy Marian Kociniak.

Później przychodzi czas próby, czyli wybuch wojny, a następnie Powstanie Warszawskie podczas którego autor był łącznikiem-listonoszem Powstańczej Poczty Polowej.

Polecam szczególnie tym najmłodszym bo naprawdę warto znać historię:-)))

• Varsaviana
  • II wojna światowa
  • 52 książki (2012)
  • Warszawa
  • Nie mam
  • WWA

Dodaj cytat z książki Ferajna z herbowej ulicy