Poronienie. Zrozumieć rodziców po stracie

Wydawnictwo: W drodze
poronienie, strata
malwina

Poronienia – zrozumieć rodziców po stracie to pierwszy w Polsce tak wyczerpujący zbiór wypowiedzi-świadectw rodziców dotkniętych śmiercią dziecka nienarodzonego, a także obszernych artykułów osób zajmujących się problemem towarzyszenia rodzicom po stracie: lekarzy, duszpasterza, psychologa-terapeuty oraz teologów świeckich i duchownych. Szeroko omówiona jest kwestia interpretacji teologicznej wiary w życie pozagrobowe nieochrzczonych, zmarłych dzieci. Jednym z podjętych tu wyczerpująco aspektów jest także sytuacja prawna dziecka zmarłego w wyniku naturalnego poronienia oraz możliwość grzebania zwłok dzieci zmarłych przed narodzeniem.

źródło opisu: polskaksiagarniainternetowa.eu

źródło okładki: polskaksiagarniainternetowa.eu

Monika | 2016-12-15
Przeczytana: 11 września 2015

Obowiązkowa pozycja dla rodziców dotkniętych śmiercią dziecka nienarodzonego. Przedstawione zostały w książce m.in. świadectwa rodziców, którzy stracili dzieci jeszcze przed porodem.

Majka | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, O ŻYCIU

smutne, ale mi pomogło

justynka777 | 2015-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 października 2015

Dobra dla osób stykających się w pracy lub w życiu z osobami przeżywającymi poronienie. Może nie wprost, ale pomaga zrozumieć jak się zachować i co mówić. Zawiera sporo opisów przypadków, sporo miejsca poświęcono również na wyjaśnienia specjalistów. Minusem książki jest, że część teologiczna napisana w 3 artykułach przez 3 różne osoby jest niemalże identyczna w treści.

Renata | 2013-10-19

Polecam tą książkę-mi pomogła stanąć na nogi.