Małe, duże (cz. I)

Wydawnictwo: Rebis
Little, Big
83-7120-085-4
Jingizu

Powieść uhonorowana nagrodą World Fantasy, która przyniosła autorowi światową sławę. Pełna baśniowych fantazji opowieść o rodzinie Drinkwaterów, mieszkańcach Edgewood. Do krainy leżącej na pograniczu wizji i realności przybywa młodzieniec Smoky Barnable, by poślubić Daily Alice. Najpierw jednak razem będą musieli odbyć niebezpieczną podróż po pełnym cudów świecie, w trakcie której odnajdą wiele skarbów i napotkają najdziwniejsze istoty.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Vilemo | 2013-01-29
Przeczytana: 2003 rok

To wspaniała baśń, jednocześnie saga rodzinna, opowieść obyczajowa i filozoficzna, prawdziwe cudeńko. Wywołuje niepokój i zmusza do refleksji. Nie odsłania całego świata magii, ale pokazuje, że jest on wszechobecny, że kątem oka możemy go zawsze dostrzec, bo jest jak najbardziej realny. I to jest zarazem niepokojące jak i piękne.

thalantyr | 2018-02-03
Szary_Wilk | 2016-08-14