Jak rysować portrety

Tłumaczenie: Eleonora Karpuk
Wydawnictwo: Galaktyka
How to draw heads and portraits
83-86447-19-2
hobby

Kolejna książka wydawana w koedycji z hiszpańskim wydawcą i rysownikiem Jose M. Parramonem - poświęconych różnym technikom artystycznym i przyborom jakimi posługuje się artysta plastyk.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b4448-jak-rysowac-portrety.htm

Owsianka wKsiążkach | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Jak to poradnik już to mówię drugi raz czasem nudny a czasem porywczy ale ten był troszkę nudny bo czytało się go strasznie wolno i autor pisał tak strasznie nudno ,że masakra. Ale da się nauczyć czegoś z tego poradnika :)

Aphrodite-A-Raven | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Wiedza bardziej w obrazkach niż w opisach. Jest dobra do złapania odpowiedniej perspektywy na rysowanie portretów nawet przez laika. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu prowadzi czytającego za rączkę. Jeśli kogoś interesuje rysunek, a ma problemy z proporcjami twarzy i zabraniem się do portretowania tak ogólnie, to ta książka powinna być mu dość pomocna.

Mnie nakierowała na odpowiednie tory.

esgram | 2016-02-19
Maciej_57 | 2015-11-20