Klatka

Wydawnictwo: Jirafa Roja
studenci, depresja, alkohol, narkotyki
literatura piękna
Envy

Siedem osób. Wszyscy zamknięci w ciasnym budynku, dzień po dniu oddalają się od rzeczywistości. Łączą ich studia we Wrocławiu. Dzieli wszystko inne. Początkowo są pewni siebie i otwarci na nowe doznania, chętnie rzucają się w maraton niekończących się imprez. Jednak beztroska atmosfera szybko mija. Ciągłe towarzystwo tych samych ludzi. Zamroczenie używkami. Brak perspektyw. Kompleksy. Strach....

Ciągłe towarzystwo tych samych ludzi. Zamroczenie używkami. Brak perspektyw. Kompleksy. Strach. Samotność. Tajemnice. To wszystko sprawia, że bohaterowie czują się uwięzieni w swoich własnych głowach.
Tłumione emocje nie mogą znaleźć ujścia. Narastają konflikty i agresja. Świat za ścianami akademika przestaje istnieć, a życie w środku zamienia się w piekło, z którego nie ma ucieczki.

źródło opisu: http://jirafaroja.pl/

źródło okładki: http://jirafaroja.pl/nowosci/klatka-k258.html

Stołtoj | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Mocna, rewelacyjna, poszerza horyzonty.

karawanat | 2014-11-18
Przeczytana: 14 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to mój początek z tym gatunkiem, chociaż tą tematyką interesowałam się od dawna i była mi w pewnym sensie bliska. Moje oczekiwania co do Klatki różniły się trochę od tego co przeczytałam ale i tak uważam, że książka jest warta polecenia.

Zacznę od plusów, których jest całkiem sporo. Przede wszystkim podobała mi się kreacja postaci, które były przedstawione bardzo realistycznie, każda była charakterystyczna i mimo różnic jakie ich dzieliły, łączyły ich podobne wątpliwości, samotność czy strach. Byli po prostu ludźmi - niedoskonali. Każdy był w pewnym sensie słaby ale w dzisiejszym świecie ujawnienie tego nie jest w cale takie proste. Otwarcie się przed inną osobą. Przypomina mi się fragment rozmowy między Dawidem a Szymonem, gdzie jeden stwierdza, że była to ich pierwsza szczera rozmowa po pół roku znajomości. Także bohaterowie i ich kreacja na plus. Ukazanie wydarzeń z kilku perspektyw też wypadło dobrze. Scena z ostatniej imprezy, która pokazuje, że człowiek również ma...

MałaPisareczka | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Po przeczytaniu genialnej moim zdaniem poprzedniej książki autorki "Wolny i De Klesz" nadszedł czas na drugą i na razie ostatnią przygodę z młodą pisarką, Sarą Antczak. I czego możemy się spodziewać po powieści tajemniczo zatytułowanej "Klatka"?

Wrocław. Rok 2012. Młodzi ludzie, do tej pory nazywani licealistami, stają się charakterystyczną grupą studentów. Przeistoczenie się w grupę studenta uważa się za ostatni dzwonek zabawy i szaleństwa przed ostatecznym wstąpieniem w szarą rzeczywistość, która łączy w sobie trzy słowa: dom, praca i starość.

W akademiku spotyka się siedmioro różnych osobowości, w których każdy decyduje się studiować się co innego, robić co innego, przejmować się czym innym... lecz przecież każdy lubi się rozerwać pomiędzy kolokwium, ćwiczeniami i sesją.

Dawid nie lubi się przywiązywać, a tym bardziej nie znosi, kiedy ktoś stara się jego przywiązać do siebie. Właśnie dlatego z wielką radością ucieka od swojej dotychczasowej dziewczyny - Kai - do Wrocławia,...

Kredenz | 2013-11-05
Przeczytana: kwiecień 2013

"Klatka" to książka, która nie powinna być książką. Zdecydowani bardziej przypomina scenariusz. I chociaż temat aktualny (pijani studenci z akademika), a postaci całkiem realistyczne, to jakoś za dużo w tym wszystkim dydaktyzmu i pouczeń, które osiągnięte zostają poprzez spłycenie fabuły. Mimo wszystko nie twierdzę, że książka jest zła. Na pewno jest ciekawa (przede wszystkimze względu na formę) i łatwo się ją czyta.

Beti | 2013-10-15
Przeczytana: wrzesień 2013

Polska rzeczywistość, akademik, grupa studentów i ich życie. jak to zwykle bywa - każdy przybywa ze swoim bagażem życiowym, który zostaje rozpakowany w takcie akademickiej codzienności. No i "wychodzą" wszelkie nieprzyjemności, "trupy w szafie" itd. W każdym razie końcówka książki jest zaskakująca i "mocna".

Natasha Natblue | 2013-09-03
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Kiedy skończyłam czytać książkę „Klatka” autorstwa Sary Antczak zdołałam jedynie głęboko odetchnąć i żałosnym głosem powiedzieć „masakra!” Byłam wstrząśnięta do granic możliwości. Mimo, że książka nie należy do gatunków takich jak horror czy thriller po moim całym ciele nieustannie krążyły ciarki.

A z pozoru to taka zwykła książka o studentach z Wrocławiu! Nic nadzwyczajnego ani nowego – alkohol, narkotyki, seks i próba przebrnięcia przez studia. Jednakże „Klatka” ma w sobie coś takiego, że nie będziecie mogli się od niej oderwać nawet przez chwilę i to już od pierwszego zdania! Jak nie czytam na ogół książek w autobusie na trasie Warszawa – Przasnysz, tak teraz przez całą podróż dosłownie pochłonęłam dzieło Sary Antczak! Język jakim się posługuje autorka jest w jakiś sposób intrygujący, niezwykły, a jednocześnie prosty oraz łatwy w odbiorze. Mimo trudnego tematu lektura „Klatki” jest czystą przyjemnością. Jednym zdaniem – kunszt pisarki na najwyższym poziomie! A wiecie co jest...

Justyna | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Dobra książka, polecam. Historia wciąga, jak bagno. Siedmioro młodych ludzi- studenci mieszkający w "akademiku", powoli zatracający się w imprezach suto zakrapianych alkoholem, dragami i przypadkowym seksem. Są niby razem a każde z osobna zmaga się z własnymi problemami i kompleksami. Nie potrafią odróżnić prawdy od pozorów, wartościowych (często niełatwych) relacji i uczuć od urojonej bliskości.
Przyznam, że podchodziłam sceptycznie do tej powieści, ale było warto. Pomimo masy literówek i (według mnie przerysowanego) zakończenia, podobało mi się.

kasandra_85 | 2013-06-04
Przeczytana: czerwiec 2013

Tadeusz | 2012-09-12

To jest jedna z tych książek, które pozostają w pamięci na zawsze... Wyśmienity kunszt słowa u tak młodej pisarki. Jestem zachwycony, że młodzi ludzie mają jeszcze chęci do robienia takich rzeczy