Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
7 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788372491961
stany
historia

Książka ta prezentuje historię Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej poprzez pryzmat osób piastujących urząd prezydencki. W biograficznych portretach pod redakcją Jürgena Heidekinga (1947-2000), autorzy przedstawiają życie i urzędowanie 44 mieszkańców Białego Domu – od Jerzego Waszyngtona do pierwszej kadencji Billa Clintona. Natomiast, od drugiej kadencji Billa Clintona do czasów nam współczesnych i wyboru na prezydenta Baracka Obamy, książkę uzupełnia aneks napisany przez dr Małgorzatę Jaszczuk-Surmę. Wszyscy autorzy w przedstawionych biografiach prezydenckich omawiają najważniejsze procesy historyczne, wydarzenia i decyzje głów państwa, a także przyglądają się ich osiągnięciom i porażkom. W ten sposób w książce PREZYDENCI STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ... stworzona została panorama amerykańskiej historii od chwili uzyskania niepodległości pod koniec XVIII wieku, aż po przemianę w globalne supermocarstwo na miarę XXI wieku. Książkę uzupełnia wprowadzenie profesora Marka Czaplińskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2008

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372491961&kat=k@

Janku Janecki | 2016-12-08

Jestem dopiero co po przeczytaniu niniejszej książki.

Możliwe, że to moja wina iż nastawiłem się na inną zawartość ale osobiście bardziej szukałem treści, która znalazłem później w książce o tytule podobnym, ale z dopiskiem "w anegdocie".

Bazując na mojej wiedzy nie doszukałem się błędów merytorycznych. Jeśli coś budziło moje wątpliwości, to sprawdzałem z innym źródłem. Nie, nie tylko z matką polskich prac magisterskich oraz licencjackich, wikipedią.

Wbrew temu, że treść mijała się z moimi oczekiwaniami, to wracając z pracy do domu czekałem na kolejny moment gdy tomiszcze ponownie znajdzie się w moich dłoniach.

Każdy prezydent przedstawiony jest w schemacie:
1. Lakoniczny opis prezydentury, który przygotowuje czytelnika do opisywanej osoby.
2. Moment narodzin, dzieciństwo, ważniejsze wydarzenia przed prezydenturą.
3. Okres prezydentury
4. Mini podsumowanie czasu pomiędzy końcem prezydentury, a śmiercią wraz z jego pozycją w rankingach przedstawiajacych jakość wszystkich...

Siergiej | 2017-06-09

Fajny album, szczególnie dla młodzieży.

TheYoungLioness | 2016-12-16
Maryann | 2014-04-09