Gra o Biały Dom. Haki, ciosy i nieczyste zagrania amerykańskich kampanii wyborczych

Tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Anything for a vote: Dirty Tricks, Cheap Shots and October Surprises in U.S
historia
Bielsko

Gra o Biały Dom to książka wypełniona ociekającymi wyborczym błotem opowiastkami. Autor analizuje wszystkie dotychczasowe amerykańskie kampanie prezydenckie, przypominając, że historia lubi się powtarzać. Zauważa,że z przeszłych wydarzeń można wyciągnąć cenne wnioski (choć dzieje się to zbyt rzadko), a nawet najzacniejsi z amerykańskich przywódców mają sporo na sumieniu w tej najbrudniejszej z wszystkich gier - kampanii wyborczej.

Każda kampania wyborcza, która miała miejsce w historii Stanów Zjednoczonych została dodatkowo przedstawiona na liczniku poziomu BAGNA, który przedstawia poszczególne starcia kontrkandydatów.

"Gra o Biały Dom" to ponad 225 lat dziejów amerykańskich wyborów prezydenckich; lat naznaczonych niecnymi czynami oraz wzajemnym obrzucaniem się kampanijnym błotem. To igrzyska insynuacji, obelg, manipulacji i czarnego PR!

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/product-pol-1036-Gra-o-Bialy-Dom.html

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-1036-Gra-o-Bialy-Dom.html

Symonides | 2017-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2017

Autor w ciekawy sposób opisuje kolejne kampanię prezydenckie. Dla kogoś zainteresowanego historią USA lub też po prostu zasadami działania polityki będzie to ciekawa literatura.

zuzanna | 2017-11-28
Wirginia | 2017-11-17