O miłości

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
De l'amour
klasyka
verbo

Temat tej książki może się dziś wydać przebrzmiały. Te cierpienia długiej a bezwzajemnej miłości, te strategie i analizy czyż nie są czymś niemal egzotycznym dziś, w wieku pośpiechu, przy tak zmienionym stosunku podaży do popytu, zdobywających do zdobywanych… Ale to tylko na pozór. Zmienił się zapewne potoczny stosunek płci, ale miłość, ten dziwny kwiat, “ta choroba rzadka we Francji” - jak ją nazywa Stendhal - podlega zapewne tym samym prawom, o których wykrycie silił się w tym tomie.
(Tadeusz Boy-Żeleński)

źródło okładki: własne

Natalia | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane w 2014
Przeczytana: 12 lipca 2014

Warto poznać, ale chyba niekoniecznie trzeba ją przeczytać od pierwszego do ostatniego słowa.

mota | 2017-03-23
Izabela | 2015-10-11
Przeczytana: 28 lutego 2016
blackangel | 2015-09-30
Arkadiusz Krzyżewski | 2014-11-06
książek: 1958
Feanor | 2014-07-17
Na półkach: Odcyfrowane (ebooki)
Przeczytana: 20 sierpnia 2014
Anita | 2012-12-30