Wenus za kierownicą

Złote Myśli
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7582-882-5

Jak pro­wa­dzi Wenus za kierownicą?
Jakim jesteś kie­rowcą? Jak zacho­wu­jesz się na dro­dze? Jakie są główne grze­chy pol­skich kie­row­ców? Prze­czy­taj książkę Aliny Kizie­row­skiej, a poznasz odpo­wie­dzi na te oraz wiele innych pytań.
Wenus za kie­row­nicą kupi­łem przy oka­zji świą­tecz­nych pro­mo­cji. Głów­nym moty­wem jeśli cho­dzi o tą kon­kretną książkę była chęć zaosz­czę­dze­nia. Wenus za kie­row­nicą kupi­łem z myślą o mojej dziew­czy­nie, która pro­wa­dzi samo­chód, wstyd się przy­znać, lepiej ode mnie, ale ma wię­cej doświad­cze­nia za kół­kiem. Swój samo­chód mam od nie­dawna i nie mam potrzeby jeź­dzić nim czę­sto, a moja dziew­czyna jeź­dzi codzien­nie kil­ka­na­ście kilo­me­trów do pracy :P
Wła­śnie dla­tego, że moja dziew­czyna jest z Wenus i czę­sto sie­dzi za kie­row­nicą poda­ro­wa­łem jej te książkę. Wcze­śniej przej­rze­li­śmy frag­ment tej książki i spodo­bały się nam dow­cipy, któ­rymi autorka wzbo­gaca swoją książkę. Moja dziew­czyna nie należy do zago­rza­łych czy­tel­ni­ków i raczej mało czyta, ale i tak popie­ram jej decy­zje prze­rwa­nia lek­tury Wenus za kie­row­nicą na 30 stro­nie. Oso­bi­ście dotar­łem do połowy książki i dalej już jej nie kon­ty­nu­owa­łem. Moim zda­niem książka mimo wsta­wie­nia dow­ci­pów i lime­ry­ków jest mono­tonna i nudna. Mało kto chce słu­chać prze­pi­sów i dobrych rad. Nasłu­cha­li­śmy się już tego i mamy tego dosyć. Żeby książka się nie leżała odstą­pi­li­śmy ją kole­żance, która jest per­fek­cjo­nistką i chęt­niej od nas czyta podobne pozy­cje.
Co zna­la­złem w tej książce dobrego?
Narze­ka­łem bar­dzo, że książka Wenus za kie­row­nicą jest nudna i mono­tonna i nie prze­czy­ta­łem jej do końca, ale poru­sza istotny pro­blem bez­pie­czeń­stwa na dro­dze. Dużo ludzi traci życie na dro­gach, a byłoby ich zde­cy­do­wa­nie mniej, gdyby sto­so­wać porady Aliny Kizierowskiej.
Naj­więk­szym pro­ble­mem jaki tu dostrze­głem jest to, że kie­rowcy, któ­rzy stwa­rzają naj­wię­cej zagro­że­nia na dro­dze nigdy nie się­gną po Wenus za kie­row­nicą i nie sko­rzy­stają z rad Aliny Kizie­row­skiej. Jedyne wyj­ście jakie widzę to takie, żebyś Ty, jeśli znasz jakiś pira­tów dro­go­wych, kupił im tę książkę i sam wcze­śniej ją prze­czy­tał (przy­naj­mniej część),aby zro­zu­mieć, że bez­pieczna jazda to dobra jazda. Nakła­niaj innych do roz­waż­nej jazdy, by nasze drogi były bez­piecz­niej­sze. Jedź bezpiecznie.
P.S. Czy to naprawdę cho­dzi o Wenus?
Wenus za kie­row­nicą to bar­dzo mylący tytuł. Podej­rze­wam, że Alina Kizie­row­ska kie­ro­wała się przy wybo­rze tego kon­kret­nego tytułu chę­cią przy­cią­gnię­cia uwagi. Cho­ciaż autorka poświę­ciła cały roz­dział wro­dzo­nym zdol­no­ściom kobiet, które umoż­li­wiają im bycie bez­piecz­niej­szymi kie­row­cami, zaj­muje się wszyst­kimi kie­row­cami i zazna­cza, że bycie dobrym kie­rowcą nie jest zwią­zane z płcią.
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Jak pro­wa­dzi Wenus za kierownicą?

• Poradniki itp.
  • 2014 i wcześniej

Dodaj cytat z książki Wenus za kierownicą