Ogrodnictwo dla bystrzaków

Wydawnictwo: Helion, Septem
poradniki

Pakuj narzędzia ogrodnicze i szykuj się na tydzień na działce! Ogrodnictwo łagodzi obyczaje, wzmacnia mięśnie i poprawia samopoczucie. A to tylko skutki uboczne jednej z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w naszym kraju. Wystarczy popatrzeć na tysiące działek rekreacyjnych czy przydomowych rabatek i ogródków warzywnych. Kochamy to! Wydaje Ci się, że nie masz ręki do roślina A może właśnie cieszysz się opinią eksperta i chcesz utrwalić wiedzęa Kompletny zestaw informacji zg

Magdalena | 2015-12-20

Fantastyczna pozycja dla początkujących ogrodników, dowiedziaam się z niej wszystkiego co najważniejsze, a także mniej ważne. Prawdę powiedziawszy, to po przeczytaniu tej książki każda inna o zakładaniu ogrodu wydaje mi się słaba. Początkujący ogrodnik nie będzie potrzebował innych, dodatkowych książek, no chyba, że będzie chciał coś poznać na poziomie profesjonalnym. Ale poziom profesjonalny jest później, najpierw robi się pierwsze kroki. I do tego właśnie niezbędne jest "Ogrodnictwo dla bystrzaków".

czytelnik | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Ogrodnictwo

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Książka jest bardzo rzeczowa, więc moje recenzja też będzie taka. Poniżej plusy i minusy "Ogrodnictwa dla bystrzaków":

- Niewiele zdjęć. Niektóre podrozdziały aż proszą się o dodanie kilku kolorowych fotografii.
- Częsty brak informacji o czasie wysiewu poszczególnych roślin. W efekcie muszę spacerować między książką, a komputerem.
- Miękka okładka. Tego typu książki powinny być wydawane w twardej, ponieważ często do nich wracamy i szybko się niszczą.

+ Ogromna ilość poruszanych tematów.
+ Porady na chyba każdy temat. Nie potrafię znaleźć pytania, który mógłby zadać początkujący ogrodnik, a na które nie ma odpowiedzi w książce.
+ Książka inspiruje i zachęca do założenia ogrodu. Często opisywane są plusy wynikające z jego posiadania i użytkowania.
+ Wskazówki dotyczące projektowania ogrodu krok po kroku.
+ Mnóstwo propozycji roślin i nasadzeń.
+ Przystępne porady. Nie znajdziemy w książce wyszukanego, naukowego słownictwa.
+...

lumien | 2012-02-05
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Prosto, z obrazkami i na temat.

fiendishfiancee | 2016-09-24
Andrzej | 2014-07-29