Poród Naturalny

Ina May's Guide to Childbirth
poród naturalny
zdrowie, medycyna
Różyczka

W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by poród był dla ciebie najpiękniejszym doświadczeniem. Na podstawie ponad trzydziestoletniego doświadczenia w pracy położnej, Ina May Gaskin, sławna w swoim kraju i nie tylko, amerykańska położna, dzieli się dobrodziejstwami i radościami naturalnego porodu, ukazując kobietom jak ufać odwiecznej mądrości własnego ciała tak, by poród był dla nich cudownym doświadczeniem. Książka opiera się o model położnictwa skoncentrowany na kobiecie, dając kobietom w ciąży zrozumiałą informację na temat wszystkich ważnych połączeń pomiędzy ciałem i umysłem, pozwalających przebyć poród bez zbędnych medycznych interwencji.

Pełna inspisujących historii porodowych i praktycznych rad, książka Poród naturalny jest bezcennym źródłem wiedzy:
- o metodach zmniejszania bólu porodowego bez zastosowania leków, w tym o roli masażu i dotyku,
- o tym co tak naprawdę dzieje się z matką i dzieckiem podczas porodu,
- o porodzie orgazmicznym, który jest w pełni przyjemnym doświadczeniem
- o tym, czym jest epizjotomia i czy jest rzeczywiście potrzebna,
- o popularnych metodach wywoływania porodu i o tym których z nich należy koniecznie uniknąć,
- o metodach zmniejszenia do minimum ryzyka interwencji medycznych w czasie porodu,
- o tym jak uniknąć krwotoku i depresji po porodzie,
- o ryzyku, jakie niesie znieczulenie i cięcie cesarskie i o tym wszystkim, czego lekarz może ci nie powiedzieć,
- o tym jak powinna wyglądać współpraca między kobietą a lekarzem i położną,
- o tym, jak stworzyć najlepsze, wygodne i bezpieczne środowisko dla rodzącej i jej dziecka, nawet w szpitalu,
- o wielu innych ważnych sprawach.

źródło opisu: Wydawnictwo CoJaNaTo, 2012

źródło okładki: http://www.cojanato.pl/wydawnictwo/porod-naturalny

Ania Młynarczyk | 2019-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Tutaj nie trzeba wiele pisać... "Poród naturalny" to genialna książka przygotowująca psychicznie do tego, oblanego złym światłem, aktu. Przeczytanie tak wielu niesamowitych historii porodowych i przemyśleń Iny May Gaskin były dla mnie niesamowitą podróżą wgłąb siebie. Autorka wyciągnęła ze mnie co najmniej kilka ukrytych w podświadomości lęków, związanych ze zbliżającym się porodem i zawodowo się z nimi rozprawiła. Czuję się pewniejsza, świadoma tego czego chcę i czego będę oczekiwała od położników i lekarzy, z którymi przyjdzie mi się spotkać w szpitalu.

Zdecydowanie warto przeczytać "Poród Naturalny" i przyswoić sobie wiedzę, którą Ina May zawarła na tych kilkuset stronach. Będę ją polecać każdej znanej mi ciężarnej i wychwalać pod niebiosa.

Szkoda, że znalezienie tej książki jest tak trudne, liczę, że pojawi się dodruk, który zostanie dobrze wypromowany i książka dotrze do znacznie większej ilości kobiet, położników i lekarzy, którzy zatracili się w medycznym podejściu do...

Ivyll | 2016-06-03
Przeczytana: 24 maja 2016

Dla każdej kobiety w ciąży lub planującej ciążę lektura obowiązkowa. Obowiązkowa i już.Merytorycznie niezastąpiona, jedynym mankamentem były literówki, ale w świetle istotności treści - to drobiazg.

Anuszek | 2016-02-16
Przeczytana: 22 czerwca 2016

W skrócie warto przeczytać :) Polecam :)

Ania | 2015-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Przyznaję, że podeszłam do tej książki bardzo sceptycznie. Czytałam z dystansem, brakiem zrozumienia i powątpiewaniem. Dziwne wrażenie robiły na mnie opowieści porodowe, nazywanie skurczy pływami, wyobrażanie sobie otwierania się własnego ciała itp. Światełko pojawiło się wówczas, kiedy okazało się, że informacje w niej zawarte pokrywają się z tymi ze szkoły rodzenia. Postanowiłam czytać dalej i nie żałuję. Szczerze polecam każdej kobiecie w ciąży, chcącej i mającej możliwość rodzić naturalnie. Sprawdziłam w praktyce i wiem, że wpłynęła ona na moja motywację, nastawienie i postawę podczas porodu. Nie chcę popadać w przesadę, ale jestem wdzięczna autorce za tę książkę i wierzę, że dzięki niej mój poród był szybszy i łatwiejszy.

lis | 2015-09-29

Mądra książka, napisana z dużym wyczuciem i ogromną empatią dla rodzących.
Oto w jaki sposób można przedstawiając historie porodów, przygotować ciało, głowę i duszę do porodu, tak żeby było to doświadczenie świadome, pozytywne, krzepiące, a może nawet orgiastyczne.
Każda pozycja wydawnicza tej autorki jest godna polecenia, a zwłaszcza "Duchowe położnictwo".
W przeciwieństwie, do poradnika rodzimej "położne gwiazd", gdzie dominują kompleksy w stosunku do lekarzy, tu mamy pokorę wobec rodzącej i mądrą współpracę z lekarzami.

Hilde | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Żałuję, że nie przeczytałam jej przed porodem. Bardzo dobra książka, którą powinna czytać każda przyszła mama, oraz osoby związane z opieką okołoporodową. W książce oprócz pozytywnych opowieści można przeczytać o tym w jaki sposób uczynić swój poród pięknym, intymnym i budującym wydarzeniem, na co zwracać uwagę podczas przygotowywania się do tego wydarzenia i jak odnaleźć wewnętrzną siłę. Zdecydowanie polecam tę książkę.

Julia | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2013

Książka powinna być obowiązkową pozycją dla każdej kobiety w ciąży. Wiedza w niej zawarta pozwala przygotować się do porodu i cieszyć się na to wydarzenie. Wierzę, że dzięki tej lekturze i zastosowaniu się do rad w niej zawartych, urodzenie pierwszego dziecka było przeżyciem niemal mistycznym, trwającym 44 minuty. Był to oczywiście poród całkowicie naturalny.

Manisha | 2013-11-17
Przeczytana: 2012 rok

Książka, ktora sprawiła, że przeżycie porodu naturalnego stało się moim marzeniem i pozwolilo zrozumieć jak pięknym i glębokim przeżyciem może on być a także zrozumieć sens tego doświadczenia. Właściwie to po przeczytaniou tej książki nie moglam sie doczekać porodu :) Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie nie było mi dane ale z pewnością jest to pozycja która daje siłę i napawa optymizmem, zwłaszcza dla kobiet, które boją sie rodzić naturalnie