Wilkołak

Cykl: Lucas Davenport (tom 1) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: W.A.B.
dasio72

Seryjny morderca, który budzi postrach wśród mieszkańców Twin Cities, jest szalony, ale także piekielnie inteligentny. Zabija dla przyjemności i najwyraźniej bawi go wodzenie policji za nos za pomocą przeszkód, jakie umyślnie przed nią stawia. Porucznik Lucas Davenport jest świetnym policjantem, lecz czy zdoła przechytrzyć zabójcę, który sam siebie nazywa Wilkołakiem? Aby zagrać w jego grę,...

Porucznik Lucas Davenport jest świetnym policjantem, lecz czy zdoła przechytrzyć zabójcę, który sam siebie nazywa Wilkołakiem? Aby zagrać w jego grę, będzie musiał nauczyć się myśleć tak jak on. Jeśli nawet wystarczy mu inteligencji, czy poradzić sobie z kontrolowanym szaleństwem, koniecznym do przeniknięcia umysłu przestępcy?

źródło opisu: olesiejuk.pl

źródło okładki: olesiejuk.pl

Anita Miszczyk | 2019-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2019

Dobrze napisany kryminał, z nieco irytującym protagonistą, który - co zresztą autor sam w przedmowie przyznaje - w rzeczywistym świecie zostałby bardzo szybko wydalony ze służby. Sama intryga ciekawie prowadzona, choć morderca bynajmniej do unikatowych nie należy. Polski wydawca zabił nieco te książkę tytułem "Wilkołak" (oryginał "Rules of Prey"), w połączeniu z okładką wydaje się, że to horror fantasy...

conss | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Książka nie wyróżnia się zbytnio na tle innych kryminałów, które miałam możliwość przeczytać. Thriller nie powalający na kolana pod żadnym względem. Mamy tutaj do czynienia z typowym mordercą, który kocha gwałcić i zabijać piękne brunetki, które nazywa swoimi Wybrankami, a siebie tytułowym Wilkołakiem. Kiedy je torturował czuł maksymalne podniecenie, ale o dziwo - nie przeszkodziło mu to w myśleniu racjonalnym, postępuje bardzo logicznie ale jak to w takich książkach bywa ktoś w końcu musi stanąć mu na drodze i sprawą zainteresował się porucznik Davenport, który nie odpuści, dopóki nie będzie krok przed nim.
Mimo wszystko kryminał dobrze mi się czytało, chociaż takiego zakończenia się nie spodziewałam.. Jak ktoś chce zabić nudę, a nie ma nic lepszego w biblioteczce, to można przeczytać.

Kinga | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Czytało się ją mozolnie...
Mój pierwszy kryminał, thriller jak kto woli.
Zaintrygował mnie tytuł, a po przeczytaniu z tyłu małego streszczenia stwierdziłam, że za śmieszną sumę to i przeczytam.

Akcja toczy się w Ameryce w małym, wąskim świecie policyjnym.
Główny bohater, Lucas Davenport poluje na tytułowego Wilkołaka, psychopatę z dziwnymi dewiacjami społecznymi i seksualnymi.

Im bardziej się zagłębiałam, tym trudniej mi było dojść do końca. Zabrakło mi czegoś w tej książce.

denudatio_pulpae | 2016-06-03
Przeczytana: 15 października 2014

Tak to jest, jak się kupuje w antykwariacie thriller, bo jest tani i ma chwytliwy tytuł :)

Autor już we wstępie zaznaczył z jakim bohaterem będziemy mieć przyjemność:
"Gliniarze nie zachowują się i nie pracują tak jak Lucas Davenport - gdyby spróbowali, wylano by ich z pracy, a może nawet wsadzono do więzienia. Nie bywają bogaci, nie jeżdżą porschem, na ogół mają głęboko gdzieś modę. Lucas Davenport jest bogaty, jeździ porschem i uważa, że nie ma nic lepszego nad rzeczywiście dobrze skrojony garnitur. Jest czymś w rodzaju skrzyżowania gliny z gwiazdorem filmowym."

Po tych słowach wiedziałam, że raczej nie polubimy się z głównym bohaterem "och jaki jestem przystojny i męski" Lucasem Davenportem. Może gdyby poza posiadaniem porschaka i bogatym życiem erotycznym miał również jakieś niebywałe zdolności do łapania morderców, wtedy może mogłabym go znieść. Niestety, jego pomysł na złapanie Wilkołaka był prosty jak konstrukcja cepa, od razu można się domyślić do czego prowadzą...

Kerlan | 2016-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 maja 2016

Lekka książka, przewidywalna fabuła i dość stereotypowi bohaterowie. Ale da się przeczytać i nie jest to męczące.

Becia | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Podobało mi się, że morderca jest inteligentny i wykształcony. Jednak postać głównego śledczego dla mnie jest zbyt przerysowana a i samo zakończenie nie było porywające:(

Azaleis | 2015-12-10

Szczerze mówiąc, jest to jeden z moich pierwszych kryminałów. Na początku zachęcał, wydawał się być ciekawy, aczkolwiek DLA MNIE zbyt nudna książka. Mało zwrotów akcji, choć jako takie się zdarzały. Troszkę się zawiodłam, po przeczytaniu prawie 120 stron już sobie odpuściłam. Mimo wszystko, chciałam jednak znać zakończenie tej książki. Przyznam szczerze, iż to właśnie zakończenie podniosło moją ocenę dotyczącą tego dzieła. Jest nawet w mojej top`owej liście zakończeń. Satysfakcjonujące, dobrze przemyślane, pełne podziwu, naprawdę niesamowite.

Lamika | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Ciekawy, nowy typ detektywa. Lucas Davenport nie trzyma się reguł, jeśli uważa za właściwe, strzela bez uprzedzenia, uderzyć też potrafi. Poza tym to typ luzaka i tym różni się od modnych od pewnego czasu, skutecznych, ale wypalonych, sfrustrowanych funkcjonariuszy ze skandynawskich kryminałów.
Po pierwszych dwóch rozdziałach myślałam wprawdzie, że nie odpowiada mi ten styl, ale potem książka wciąga tak, że trudno się oderwać i to do ostatnich stron. Godna polecenia.
P.S. Zupełnie na marginesie: Całkiem niezłe tłumaczenie, ale tłumacz albo korektor popełnił zapewne błąd przy przeliczaniu stóp na centymetry i wyszło mu, że zabójca miał 158 cm - str. 21 (sic). Brzmi to groteskowo.
Pod koniec książki wzrost został określony jako 177 cm.

Vidente | 2015-10-11
Przeczytana: 2014 rok

Zwyczajny kryminał. Mamy śledztwo, dobrego detektywa, zbrodnie i podejrzanych. Książka rozkręca się bardzo powoli. Świetnie śledzi się kolejne poczynania zabójcy.

Asica Nienadowska | 2015-09-20
Przeczytana: 01 września 2015

Do jej zakupy przekonala mnie recenzja Stephena Kinga, ktory napisal, ze jest to ''brudna, wielka, przerazajaca i pelna napiecia powiesc ! ''. I musze sie z nim zgodzic i mimo iz tak przerazajaca dla mnie nie byla, to trzymala w napieciu i zainteresowaniu od poczatku do konca - nie sposob bylo sie od niej oderwac na dluzej.

Moim skromnym zdaniem bylby to idealny scenariusz na film kryminalny/thriller. Mamy tutaj dwoch glownych bohaterow. Jednym jest sprytny, przystojny i bogaty detektyw Lucas Davenport, a drugim tytulowy Wilkolak - morderca zabijajacy swoje ofiary w starannie dobrany sposob. Zadaniem tego pierwszego jest oczywiscie zlapanie sprawcy, co wcale nie jest takie proste, gdyz Wilkolak to przebiegla bestia.