System prawa karnego. T. 1, Zagadnienia ogólne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "System Prawa Karnego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
978-83-255-1308-5
DagonX

W Tomie 1. w sposób szczegółowy omówione zostały ogólne zagadnienia prawa karnego. Autorzy podjęli takie tematy jak: pojęcie prawa karnego i prawa wykroczeń, kierunki i szkoły w nauce prawa karnego, kryminologiczne podstawy prawa karnego, polityka karna i statystyka przestępczości, sprawca i pokrzywdzony przestępstwem, odpowiedzialność podmiotów zbiorowych. Dzieło zawierające tak gruntowne i kompleksowe ujęcie fundamentalnych dla prawa karnego kwestii stanowi niezbędnik każdego karnisty.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.beck.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl