Legendy, podania i opowieści historyczne z Głogówka i okolic. Sagen, Legenden und historische Geschichten aus dem Oberglogauer Lande.

Wydawnictwo: a linea
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-62649-01-3
Ludi

Książka jest zbiorem legend i podań związanych z Głogówkiem i okolicznymi wioskami. W opowieściach zapisała się duchowa tradycja lokalnej społeczności oraz najważniejsze wydarzenia historyczne i ludzie, których imiona i czyny przetrwały w pamięci. Liczne teksty prezentowane są w dwóch wersjach językowych. Zbiór Legendy, podania i opowieści historyczne z Głogówka i okolic jest owocem najlepszej...

Zbiór Legendy, podania i opowieści historyczne z Głogówka i okolic jest owocem najlepszej miłości do ziemi rodzinnej, do domu nad Osobłogą, do świata, nad którym unosi się duch omy Agnieszki.

źródło opisu: http://alinea.pop.pl/

źródło okładki: http://alinea.pop.pl/

Natalia Bachryj | 2015-02-07

Są to legendy i podania z mojej rodzinnej miejscowości, czasami opowiadam o nich w szkole podstawowej. Nie będę zatem ich oceniała.