4 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
albumy
JanuszTyle

Katalog jest trzecim tomem unikalnej serii opracowań sztuki polskiej i zagranicznej XX wieku. Obszerny i bogato ilustrowany, prezentuje największą i najbardziej reprezentatywną kolekcję szkła i ceramiki w Polsce, należącą do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Obejmuje prace powstałe w okresie od początku XX do pierwszych lat XXI wieku, doskonale ilustrując przemiany stylowe, jakim...

Obszerny i bogato ilustrowany, prezentuje największą i najbardziej reprezentatywną kolekcję szkła i ceramiki w Polsce, należącą do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Obejmuje prace powstałe w okresie od początku XX do pierwszych lat XXI wieku, doskonale ilustrując przemiany stylowe, jakim podlegały obie dyscypliny przez cały ten okres.
Książka uwzględnia dzieła ze szkła i ceramiki zrealizowane w pracowniach artystów, w warsztatach wyższych uczelni, w fabrykach oraz na plenerach krajowych i zagranicznych. W publikacji zaprezentowano prace ponad 200 artystów.

źródło opisu: strona www wydawcy (http://www.sklep.mnwr.art.pl/C...(?)

źródło okładki: strona www wydawcy (http://www.sklep.mnwr.art.pl/s...»

indor | 2017-11-30

Nie polecam tej książki. Kopalnia wiedzy bez ilustracji opisywanego obiektu. Ogromny żal, że przy opisie nawet miniaturki zdjęcia nie ma. Bez sensu i celu wydana książka.

| 2014-11-26

Przepięknie wydany album mający postać katalogu prac wybranych artystów.

Ilustracje kolorowe, zdjęcia profesjonalne, wydobywają urodę przedmiotów, niestety z racji przyjętej konwencji, w większość są średniego formatu - rekompensuje to jakość papieru.

Prace ceramików zajmują około 2/3 objętości albumu.

Jeśli chodzi o artystów szkła jest skromniej, nie jest to też do końca reprezentatywny przegląd, zabrakło kilku liczących się twórców młodego pokolenia i większej ilości prac wykonywanych technikami fusingu czy flameworkingu - prezentowane jest głównie szkło dmuchane.

Nie mniej jest to ogromnie wartościowa pozycja, ukazująca piękno przedmiotów wykonywanych przez rodzimych artystów.

.:exile:.