Okładka książki Światy równoległe

Podróż dookoła świata
typ
papier
Matacz
5,85 (13 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Światy Równoległe to opis sześciomiesięcznej podróży prawie dookoła świata. W ciągu pół roku przejechaliśmy USA, spaliliśmy Człowieka na Burning Manie, szukając Ścieżek Śpiewu przecięliśmy Australię, popłynęliśmy na Wyspę Wielkanocną, szukaliśmy Patagonów w Patagonii, dotarliśmy na Machu Picchu, poznaliśmy fawele w Rio. Ale ta podróż to przede wszystkim ludzie – Polacy, których historie zbieraliśm...

Światy Równoległe to opis sześciomiesięcznej podróży prawie dookoła świata.
Ale ta podróż to przede wszystkim ludzie – Polacy, których historie zbieraliśmy dla Muzeum Emigracji w Gdyni.
Po drodze poznaliśmy m.in. polskiego inżyniera, który wymyślił elektroniczny termometr, krakowskiego Disneya z Australii, rodzinę szalonego artysty, który postanowił zrobić największy na świecie pomnik i wyrzeźbić go w skale, laureata IgNobla za badania brudu w pępku, znajomego Marszałka Piłsudskiego, artystę, który zamienił Nieskończoność w nową figurę geometryczną, architekta projektującego dom dla Billa Gatesa, oraz kobietę, której życie zmieniły delfiny. Trafiliśmy na ślady polskiego chrześniaka Vasco da Gamy i na Polaka ratującego dzieci ulicy w Limie. Poznaliśmy nauczyciela tańca Patricka Swayze i polskiego dyrygenta opery w Sydney oraz innych – powstańców warszawskich, więźniów obozów koncentracyjnych, laureatów Pulitzera i filmowców, mistyków, naukowców, ekonomistów, filantropów i artystów.
I to o nich jest ta książka.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku