Adventure 17 niesamowitych wypraw. Część 2

2011-01-01
2011-01-01
978-83-7596-339-7
Podróże wyprawy ekspedycje

Ciekawa książka opisująca podróże Polaków w różne zakątki świata, ilustrowana interesującymi zdjęciami. Według mnie najciekawsza była opowieść o podróży autostopem do Japonii, ponieważ była pisana z humorem. Polecam dla każdego, kogo interesuje zwiedzanie ciekawych miejsc na Ziemi.

Książka zawiera 17 krótkich relacji z podróży po różnych zakątkach świata. Bohaterami są pasjonaci, dla których „niemożliwe” nie istnieje. Niestety ze względu na ilość opisywanych wypraw opisy są dość skrótowe, jednak można je potraktować jako zachętę do zgłębienia interesującego nas tematu.

Książka jest ładnie wydana – na kształt dziennika z podróży i bardzo bogato ilustrowana. Są tu opowieści bardziej i mniej ciekawe, jak to w zbiorze opowiadań, jedne nas pochłaniają a inne nie. Poza egzotycznymi wyprawami jest również miejsce na wątek polski.

Książka jest ładnie wydana – na kształt dziennika z podróży i bardzo bogato...

17 wypraw = 17 historii. Jak to zwykle bywa, w tego typu publikacjach ich poziom różni się od siebie. Na łopatki rozwalił mnie Ojciec z Synem, którzy wybrali się do Japonii autostopem z budżetem 120euro i wielkim workiem pełnym determinacji, humoru i... pluszowych misiów. Słabsza opowieść jest o... ten fragment pominę, żeby nikogo nie urazić, jednak jest 1 czy 2, które można by było pominąć.
Atutem książki jest bardzo atrakcyjna oprawa graficzna, przez co czytanie sprawia jeszcze większą przyjemność. Niestety ocenę muszę obniżyć za słabsze rozdziały, ale mimo wszystko, po lekturze, mam pozytywne odczucia stąd i dobra nota.

17 opowieści i 17 niezwykłych przygód. Razem z podróżnikami przenosimy się świat jakiego być może nie znamy - egzotyczny, piękny, lecz także bardzo niebezpieczny. Wedrujemy po nim z ludźmi, dla których podróże są esencją życia i naprawdę odczuwamy ich pasję. To także książka o ludziach i pokonywaniu swoich słabości, a przy okazji inspirujaca lektura. Polecam.

Wspaniałe fotografie, 17 niezwykłych historii z najodleglejszych zakątków świata. Inspirujące, działające na wyobraźnię i zachęcające do odkrywania czegoś więcej niż własnego podwórka. Lektura dla każdego, polecam.

Bez szału. Idealne czytadło do autobusu. Ładne zdjęcia.

Bez szału. Idealne czytadło do autobusu. Ładne zdjęcia.

Krótkie historie z wypraw po całym świecie.Całość uzupełniają piękne fotografie.Ciekawa lektura.Polecam.

17 opisów podróży różnych ludzi w różne zakątki świata. Mniej więcej 3 bardzo ciekawe, kilka nudnych, reszta srednia. Książka bardzo ładnie opracowana z fantastycznymi zdjęciami, dla których warto tę publikację przejrzeć.

• Podróżnicze
  • Podróże