Basia i plac zabaw

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
czekina

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka.Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i plac zabaw. Mama Basi pracuje. Tata zabiera dzieci do parku. Ciekawe, co z tego wyniknie…

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1000.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1000.html

"Basia i plac zabaw" to jedna z kilkunastu książeczek wchodzących w skład serii o przygodach małej dziewczynki o imieniu Basia, której autorką jest Zofia Stanecka. Na półce mojej córki stoją już trzy inne części - "Basia i dentysta", "Basia i telefon" oraz "Basia i Dziadkowie". Każda z książek dotyczy innego tematu, ale wszystkie łączy jedno: pomagają dziecku zrozumieć świat oraz tłumaczą, w jaki sposób mogą sobie poradzić w trudnych sytuacjach.

W sobotę przed południem tata Janka, Basi i Franka postanawia zabrać dzieci na plac zabaw. Chce w ten sposób pomóc swojej żonie, która musi zająć się ważną pracą, przez co potrzebuje ciszy i spokoju. Do plecaka pakują jedzenie oraz picie, a także sobotni przydział słodkości. Basia zabiera ze sobą swojego ukochanego Miśka Zdziśka. Kiedy docierają na miejsce okazuje się, że na placu zabaw znajduje się bardzo dużo dzieci w różnym przedziale wiekowym. Janek nie czekając na instrukcje taty biegnie na tzw pajęczynę, na którą zamierza się...

yllla | 2014-03-16
Przeczytana: 18 lutego 2014

Zofia Stanecka w książeczce "Basia i plac zabaw" zwraca uwagę na to jak trzeba się zachowywać w miejscu tak zaludnionym jak plac zabaw. Dzieci dzięki tej książeczce dowiedzą się, że nie powinny same się oddalać, że o zmianie miejsca zabawy powinny każdorazowo informować opiekuna oraz że trzeba się dzielić. Na przykładzie przygód Basi dzieci dowiedzą się również jakie przykre sytuacje mogą im się zdarzyć i że można je w pokojowy sposób rozwiązać.

Cała recenzja wraz z ilustracjami: http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2014/02/basia-i-plac-zabaw-z-stanecka-m-oklejak.html

Maluszkowe Inspiracje | 2014-10-03
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Basię znamy nie od dziś. Wielka księga z jej przygodami zawitała do nas już kilka miesięcy temu. Choć to opowiadania dla nieco starszych maluchów, to coraz częściej po nią sięgamy.
Tym razem u nas przygody Basi nie w wersji zebranej, tylko w postaci osobnych książeczek. Pojawiło się ich już ponad 20. Trudno się temu dziwić, bo Basia przeżywa co raz to nowe przygody.
Są one na tyle uniwersalne, że mogą się przydarzyć każdemu - może dlatego dzieci tak lubią o nich czytać :-)

Basia i plac zabaw

W tym opowiadaniu wybieramy się wraz z Basią, jej tatą i braćmi na plac zabaw. Wielokrotnie słyszałam relacje rodziców z podobnych wypraw, które przypominały walkę o przetrwanie i gdzie irytacja dominuje nad zabawą i przyjemnością.
Tu również na placu zabaw nie jest sielankowo. Różne dzieci, różni rodzice, wrzaski, płacz, pretensje.
Choć momentami bywa naprawdę miło :-).
Można pobrykać na pajęczynie, wspólnie się pohuśtać czy pobawić w piasku. Jeśli zabawy nie popsują nam jakieś...

Enehy | 2017-01-08
Przeczytana: 2017 rok

Dobra na pierwsze spotkanie z dłuższą formą Basi.

Hanna | 2017-11-29
Syl_wina | 2017-04-21