God natt, Alfons Åberg
Alicja

Albert czasem trochę rozrabia, a czasem jest grzeczny. Dziś rozrabia, bo jest bardzo niezadowolony, że musi iść spać. – Tato, poczytaj mi książkę! – prosi. Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś...

Albert czasem trochę rozrabia, a czasem jest grzeczny.
Dziś rozrabia, bo jest bardzo niezadowolony, że musi iść spać.
– Tato, poczytaj mi książkę! – prosi.

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/dobranoc-albercie-albertsonie.html

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/dobranoc-albercie-albertsonie.html

Villiana | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Zdecydowanie jedna z fajniejszych część, jaką do tej pory czytałam, z zabawnym zakończeniem.

Kiedy już pora na spanie, Albertowi ani w głowie odwiedzanie krainy snów. On przed spaniem ma jeszcze milion ważnych rzeczy do zrobienia.

Albert tutaj wypisz wymaluj przypomina moją córkę, która też wymyśla przeróżne głupotki, żeby nie iść spać, zwłaszcza z siku co pięć minut po jednej kropelce. Podziwiam cierpliwość ojca Alberta, mnie jej czasami brakuje.

Maksia | 2015-11-13
Przeczytana: listopad 2015

Dopiero zaczynam przygodę z literaturą dziecięcą, ale przeczytawszy już parę książek mam swoje pierwsze oceny.

Książeczka mi się podoba. Co dużo ważniejsze - podoba się mojemu smykowi ;) Jest krótka i na temat - a jaki? Pójścia spać i całych kombinacji by ten moment opóźnić. Bohaterowie - Albert i jego cierpliwy Tata przypadają do gustu.

Polecam!

Rydzynianka | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

Każdy z rodziców powinien ją przeczytać swoim pociechą. Można mówić dzieciom by spali ale trudno ich czasami namówić do pozostania w łóżkach a ta książka w tym może pomóc 😊 polecam fajna mądra pozycja

Madzik | 2015-10-08

Bardzo przyjemna bajeczka dla dzieci. 4-letni Albert Albertson to mój trzylatek i mój pięciolatek w jednym. każdy z nich robi wszystko, byleby tylko nie pójść spać. Ta króciutka bajka jest prawdziwie ciepło napisana i zabawnie zilustrowana. Idealna na dobranoc.

Misia-i-Tosia | 2014-03-08

Alberta już znamy i bardzo lubimy. Tym razem nasz Albert próbuje iść spać próbuje to bardzo dobre określenie :). Zresztą jak większość dzieci przed spaniem ma milion różnych zachciewajek.
Albert nie jest wyjątkiem i tak chce żeby tata poczytał mu książkę, potem przypomniał sobie, że zębów nie umył ale moi drodzy to nie koniec. Potem strasznie chce mu się pić, więc tata przynosi mu sok, który "przypadkiem" rozlewa na łóżko więc tata musi ścierać podłogę i zmieniać pościel. Poza tym robi jeszcze milion innych rzeczy aż w końcu sam pada i zasypia na podłodze :). To ostatnie wywołało śmiech Michasi.
Szczerze podziwiam tatę Alberta bo ja po chwili dostałabym białej gorączki a jego tata wręcz z uśmiechem wszystko robi :) Fajne jest to,że dziecko widzi siebie w Albercie w końcu, które dziecko przed pójściem spać nie chce tego czy tamtego byleby tylko nie pójść spać.

Monika PASJONAUCI | 2015-11-19
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2015, 2017

Jedna z fajnieszych części z serii o Albercie Albertsonie, lat cztery. I jaka życiowa :) Dwójka moich "Albertów" też czasem nie może zasnąć...

Nic tak nie przykuwa uwagi zarówno 4 latka jak i 2 latka w naszym domu jak historie o Albercie. Siedzą jak zaczarowani :)

mamawdomu | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jakie książki są najlepsze dla dzieci? Wydaje mi się, że te, w których mogą identyfikować się z głównym bohaterem, a jeśli do tego historie opisane są w zabawny sposób to sukces murowany! Takie właśnie są według mnie opowieści szwedzkiej pisarki Gunilli Bergstrom.

Nie wiem co takiego jest w tej Szwecji, czy to specyficzny klimat czy przepiękne warunki przyrody, a może chłodny wiatr? Co takiego powoduje, że książki z tego właśnie rejonu tak bardzo przypadają nam do gustu? Może sposób wychowania tak bliski naszemu dzieciństwu, sprawia, że my dorośli, z chęcią czytamy naszym dzieciom właśnie te opowieści. Za to dzieci lubią słuchać o nieco zwariowanych (jak Pipi Pończoszanka), ale tak bliskim im bohaterach.

Alberta Albertsona, bo o jego historiach chcę Wam dzisiaj opowiedzieć, znaleźliśmy na jednej z półek w bibliotece – wypożyczyliśmy dwie części, a już po kilku dniach musiałam biec po kolejne! Chłopcy tak bardzo polubili Alberta, że ciągle chcieli więcej (w Polsce wydano już 10...

Enehy | 2016-10-31
Przeczytana: 2016 rok

Świetna książka. Grafika ciekawa, ale najlepsze w tej książce są teksty. Albert przypadł do gustu mojej 2,5-letniej córeczce. Czytana wielokrotnie, wcale się nie nudzi. Tekst prosty, łatwy do zrozumienia dla dziecka, nie trzeba wprowadzać modyfikacji podczas czytania, żeby go uatrakcyjnić. Ale można w trakcie lektury wplatać pytania i przeprowadzać lekturową rozmowę w trakcie czytania. Moja królewna bardzo lubi takie aktywne czytanie. Dobra czcionka nie męczy wieczorem oczu. No i ten temat - Ewa nie chce spać, Albert nie chce spać... No więc czytamy :)

angeszka | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Od dziś staję się fanką Alberta. ;-)

k-nik | 2018-06-16
Na półkach: Przeczytane, Agnieszka