Praying Like the Jew, Jesus: Recovering the Ancient Roots of New Testament Prayer

Wydawnictwo: Lederer Books

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Lederer Books

Abigail | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Ponieważ bardzo mocno interesuję się judaizmem i kulturą żydowską postanowiłam sięgnąć po książkę „Praying like a Jew Jesus”. T.P. Jones próbuje na jej stronach odpowiedzieć na pytanie: „W jaki sposób modlił się Jezus”. W Ewangeliach możemy znaleźć przykłady modlitw wypowiedzianych przez Chrystusa: np. modlitwa za uczniów podczas ostatniej wieczerzy lub w Ogrodzie Oliwnym. Poza tym jako ortodoksyjny Żyd z pewnością odmawiał On tradycyjne żydowskie modlitwy i błogosławieństwa w świątyni, w synagodze, przed czytaniem Tory, przed posiłkiem czy też z okazji różnych świąt religijnych. T.P. Jones usiłuje odkryć przed czytelnikiem/czytelniczką ich głębsze znaczenie

Książka „Praying like a Jew Jesus” ma przemyślaną strukturę. Każdy rozdział poświęcony jest jakiemuś wydarzeniu z życia Jezusa- od ofiarowania w świątyni, wesela w Kanie Galilejskiej poprzez Kazanie na Górze, wskrzeszenie Łazarza, Ostatnią wieczerzę, aż po ukrzyżowanie i wniebowstąpienie. Rozdziały pogrupowane są wokół...