Ognie Niebios

Cykl: Koło Czasu (tom 5)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Fires of Heaven
rybieudka

Piąty tom cyklu "KOŁO CZASU". Koło Czasu obraca się, a wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda zmienia się w mit, który ginie w mrokach zapomnienia, gdy znowu nadciąga wiek, który go zrodził. Wybrani uwalniają się i już planują Dzień Powrotu, kiedy Czarny będzie znowu wędrował po Ziemi. Wszystkie ich myśli i dążenia skupiają się nieuchronnie na...

Piąty tom cyklu "KOŁO CZASU".

Koło Czasu obraca się, a wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda zmienia się w mit, który ginie w mrokach zapomnienia, gdy znowu nadciąga wiek, który go zrodził. Wybrani uwalniają się i już planują Dzień Powrotu, kiedy Czarny będzie znowu wędrował po Ziemi. Wszystkie ich myśli i dążenia skupiają się nieuchronnie na pojmaniu Smoka Odrodzonego. Groźba nadchodzącej Ostatniej Bitwy jednych popycha ku niszczeniu i przemocy, innych zaś ku arcywymyślnym spiskom. Jest jednak nadzieja, że pokój miecza, zaprowadzony w ogniu i burzy, doprowadzi do ostatecznego zjednoczenia ludzi i ich triumfu nad siłami Zła...
UWAGA!!!
Nowe wydanie. Zawiera w jednym tomie dwa składające się we wcześniejszej edycji na ów tom woluminy Ognie niebios i Spustoszone ziemie

źródło opisu: http://sklep.zysk.com.pl/ognie-niebios-nowe-wyd.html

źródło okładki: sklep.zysk.com.pl/ognie-niebios-nowe-wyd.html

eR_ | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Robert Jordan to jeden z najznakomitszych twórców fantasy, który większość swojego czasu poświęcał na tworzenie niesamowitego świata, znanego pod ogólną nazwą Koło Czasu. Cykl ten składa się z 14 tomów, ale twórca niestety nie zakończył swojego dzieła, z powodu swojej przedwczesnej śmierci. Pozostawione notatki, sugestie, co do dalszych wydarzeń wykorzystał Brandon Sanderson, kończąc za twórcę jego dzieło.

Będę na bieżąco opiniował cały cykl, tom po tomie, który otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk.

Koło Czasu, cały czas jest w ruchu, a zbliżająca się, nieunikniona Ostateczna Bitwa, spędza sen z powiek, nie tylko Smokowi Odrodzonemu.Nowi wrogowie,to oczywiście, tylko nic nieznaczący dodatek, z którym należy się rozliczyć.Ran, ma największy udział, w tym, z czym musimy się zmierzyć, zagłębiając się w lekturę tego tomu, rozłam w Aes Sedai, zasługuje na naszą uwagę.W tej części także, autor postanowił, nie bawiąc się w dyplomację, usunąć postacie, które, według niego, nie...

PanPapryk | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, Własne, 2014
Przeczytana: 11 lipca 2014

Po prawie półrocznej przerwie wróciłem do Koła czasu. I mimo że chwilami byłem zagubiony, musiałem szukać kto kim jest i dlaczego, poczułem się jak na spotkaniu ze starymi kumplami. Wreszcie Rand poczynił krok do przodu, historia w tym tomie zaczęła być dla mnie klarowniejsza, dokładniejsza. Sam świat wykreowany przez Jordana z każdą przerzuconą stroną rozrastał się, stawał się szczegółowy, barwny, na pewno nie pozbawiony oryginalnych pomysłów.
A sama fabuła ze strony na stronę rozkręcała się, nie pozwalając odpuścić żadnego rozdziału, żadnego zdania. Finałowe wydarzenia nadają jeszcze lepszego smaku dla przyszłych wątków. Odpoczynek był wskazany, a teraz można iść dalej.
I jeden duży minus: tylko Perrina jakoś brak..

jovvi | 2015-09-28
Przeczytana: 02 lutego 2005

Cykl zrealizowany z rozmachem. Pojedyncze postacie wielobarwne i ciekawe. Spora ilość rozwlekłych detali i opisów spowalniających akcje ale nie psuja one ogólnego wrażenia napięcia. Największym problem finału jest niestety śmierć autora. Co by nie mówić, Sanderson, który kończy Koło Czasu na podstawie notatek Jordana jest lekko skostniały. Niestety ostatnia część Koła straciła nieco uroku - ciekawe czy Jordan rzeczywiście sam tak zaplanował zakończenie? A może to już Rand Sandersona? Polska premiera planowana na ten rok wiec polecam zabierać się - do przeczytania 14 pokaźnych tomów!

Silaqui | 2011-03-26
Przeczytana: 26 marca 2011

Ciężko mi było dobrnąć do końca tego tomu. Za każdym razem gdy zaczynałam czytać czułam się tak, jakbym mimo procentowego postępu nadal stała w miejscu...
Owszem, "Koła Czasu" to seria raczej nie wyróżniająca sie wartką akcją, lecz tym razem było wręcz tragicznie. Będąc w połowie tego tomu z rozpaczą spojrzałam na listę pozostałych i pomyślałam - "do końca życia tego nie skończę!". Ale mimo to brnę dalej. Dlaczego? Cóż, mimo ślimaczacej się akcji i miliona rozbudowanych wątków, to wszystko ma jakiś sens. Człowiek chce w końcu dopaść z Randem Aielów, złapać Czarne Ajah czy przekonać się, jacy tak na prawdę są Przeklęci.
Co jeszcze razi w "Ogniach Niebios"? To, ze coraz częściej spotykamy się z twierdzeniami typu "nigdy nie zrozumiem kobiet" lub też "nigdy nie zrozumiem mężczyzn". Nie wiem czy pan Robert podczas pisania tej częsci przechodził jakieś poważne zawirowanie związkowo-kobiece, ale tak to się odczuwa.
Bohaterowie powoli zaczynają człowieka nudzić i irytować swoją...

Silaqui | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Panie Jordan, tak się nie robi!!!
Pół książki trudne do przebrnięcia, akcja toczy się z prędkością
pijanego ślimaka z zaburzeniami równowagi, a gdy w końcu zaczyna się coś dziać to nagle moim oczom ukazuje się "Glosariusz"? Dawno tak się nie zirytowałam, zwłaszcza że znając już styl pisania pana Roberta wiem, że w następnym tomie znów przez jakieś 100-200 stron akcja będzie powoli nabierać tempa.
"Spustoszone Ziemie" w niczym nie odstają od wcześniejszych części serii, choć końcówka należy do jednych z najbardziej dynamicznych. A nawet muszę przyznać się do tego, że w pewnym momencie najzywczajniej w świecie zaparło mi dech w piersiach.
Kolejna część czeka :)

Łukasz | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Najbardziej upakowana w akcje część "Koła Czasu" jak do tej pory. Obfitująca w kluczowe z punktu widzenia fabularnego wydarzenia, na które w tym przypadku nie trzeba czekać do ostatnich rozdziałów. Bardzo krótki tym razem epilog może jednak pozostawić pewien niedosyt.

Mariusz B | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Kolejne tomy Koła Czasu przypominają sinusoidę. O ile poprzedni tom uznałem za statyczny i zapychający, to w Spustoszonych Ziemiach dostałem to czego oczekiwałem - wielka bitwa, dużo akcji, starcia pomiędzy przeklętymi i naszymi bohaterami oraz z posuwającą się do przodu historią. I to wszystko już od samego początku. Dodatkowo dobrze wkomponowane lżejsze rozdziały, dzięki którym możemy trochę odetchnąć i które tylko zaostrzają apetyt na więcej. Odpowiednia ich długość nie powoduję znużenia, jak to miało czasami miejsce w poprzednich tomach. Właśnie tak to powinno wyglądać. Dzięki czemu od razu sięgam po następny tom.

magdam | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Ale się działo....
W tym tomie akcja wyjątkowo szybko posuwa się do przodu, jest to najlepsza część, jaką do tej pory przeczytałam.
I Rand przestał być prawiczkiem...
Tylko Perrina mi brakowało...

Moridin | 2013-11-03
Przeczytana: 18 września 2016

Książka super zwłaszca koniec Cała saga jest fajna

rybieudka | 2012-06-28
Przeczytana: 13 września 2012

Ognie niebios Roberta Jordana przez dość długi czas stały mi kością w czytelniczym gardle. Najpierw, gdy po wielu latach od zapoznania się z pierwszymi tomami „Koła czasu” dobrnąłem wreszcie do rzeczonej książki, okazało się, że jest ona kompletnie niedostępna. No nic, zacisnąłem zęby i udałem się do biblioteki (o dziwo w głównej bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego posiadali oba tomy pierwszego polskiego wydania), wypożyczyłem… Po czym po kilkunastu stronach odpadłem. Po kilku miesiącach podjąłem decyzję o kolejnym podejściu. Tym razem skończyło się na wypożyczeniu. Koniec końców temat upadł na dłuższy czas, przynajmniej do momentu wydania przez Zysk nowego, pełnego wydania feralnej dla mnie powieści. I choć sam nie mogłem się jakoś zebrać do kupna tego opasłego, aczkolwiek niezbyt pięknego tomu, na pomoc przyszła moja niezawodna żona, fundując mi Ognie niebios na imieniny. Mimo wszystko, wciąż okazywały się być one książką w pewnym sensie pechową – zanim zabrałem się za lekturę,...