Hiszpański nie gryzie

Wydawnictwo: Edgard
978-83-7788-115-6
kursy, języki obce, Edgard, hiszpański, nauka,
Inne
kasandra_85

HISZPAŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym: - aktywnie uczysz się języka od podstaw, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych, - poznajesz współczesny, codzienny język hiszpański. Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i...

HISZPAŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka od podstaw,
- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo,
- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,
- uczysz się gotowych zwrotów konwersacyjnych,
- poznajesz współczesny, codzienny język hiszpański.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka hiszpańskiego na poziomie komunikacyjnym.

Książka (160 str.) opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: około 90 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik.

GRATIS płyta CD z ponad 70 minutami nagrań prawidłowej wymowy pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu.

Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że hiszpański nie gryzie!

źródło opisu: Wydawnictwo Edgard, 2012

źródło okładki: http://www.jezykiobce.pl/hiszpanski-nie-gryzie,908.html

alison2 | 2012-07-02

Po wielu tygodniach oczekiwania, na rynku wreszcie ukazała się kolejna książka z serii Nie gryzie!, tym razem do nauki języka hiszpańskiego.

Książka zdążyła mnie zaskoczyć, zanim w ogóle zajrzałam do środka. Spodziewałam się książeczki małych gabarytów, podobnej do tej z Kursu podstawowego. Moim oczom ukazała się natomiast solidnych rozmiarów pozycja. Lektura pierwszych stron sprawiła, że wszystko stało się jasne.

Hiszpański nie gryzie! to książka, której autorzy zadbali o to, by w maksymalny sposób wykorzystać każdą stronę, w tym również marginesy. Każdy margines zaznaczono delikatnym, bardzo przyjemnym dla oka zielonym kolorem, dzięki czemu teskt w żaden sposób się nie zlewa, wszystko prezentuje się naprawdę schludnie i przejrzyście.

Książkę podzielono na 13 rozdziałów, według stałego schematu. Pierwsze strony to nowy materiał, a na nich najpierw krótkie teksty lub dialogi, następnie omówienie danych zagadnień gramatycznych a na końcu nowe słówka i wyrażenia do opanowania. W...

kasandra_85 | 2012-06-26
Przeczytana: czerwiec 2012

Językiem hiszpańskim posługuje się w sumie około 500 milionów osób. Jest on trzecim ( zaraz po angielskim i chińskim) najczęściej używanym dialektem globu. Dla tych którzy chcą nauczyć się jego podstaw wydawnictwo Edgard przygotowało specjalną publikację.
"Hiszpański nie gryzie" to podręcznik umożliwiający szybką i skuteczną edukację języka obcego z, którym wcześniej nie mieliśmy styczności. Podczas korzystania z tej książki nauczysz się najważniejszych zasad gramatycznych. Poznasz też słownictwo niezbędne do konwersacji z rodowitym Hiszpanem. Kurs podzielony został na 13 rozdziałów. W każdym z nich znajdziesz praktyczne ćwiczenia , dialogi i teksty. Nie brakuje mini słowniczków ani miejsca na notatki własne. Ta pomoc naukowa przeznaczona jest zarówno dla uczniów jak i osób dorosłych . Zawiera najpopularniejsze zagadnienia , ciekawostki o Hiszpanii oraz zadania podsumowujące . Pomagają one utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości . Gdy zapomnisz znaczenia któregoś z słówek...

Maximum | 2016-07-05
Przeczytana: 01 lipca 2016

Zaczynasz swoją przygodę z językiem hiszpańskim? Świetnie trafiłeś!

Zamiast się rozpisywać, po prostu wypiszę (moim zdaniem) plusy i minusy tej książki.
PLUSY:
Podręcznik jest bardzo ciekawie zbudowany. Każdy rozdział ma swoje składowe - jest w nich słownictwo, gramatyka, czytanki, ćwiczenia z kluczem. Różnorodność jest jej ogromną zaletą! Nie znalazłam także żadnych błędów, co w innych pozycjach się zdarza, niestety. I może teraz właśnie o tych składowych... Słownictwa jest mnóstwo - dla mnie to wielki plus, ponieważ wiem, że nauka słówek jest bardzo ważna, jeżeli chcemy uczyć się jakiegoś języka. W każdym dziale znajdziemy jedną stronę słówek pasujących do tematu danego modułu, a poza tym na marginesach obok ćwiczeń są tłumaczenie użytych w nich wyrazów. Poza tym gramatyka (której jest sporo) została wyjaśniona w bardzo prosty sposób (dla myślących nad rozpoczęciem nauki akurat tego języka - hiszpańska gramatyka nie jest niczym ponad wasze siły; moim skromnym zdaniem taka...

czytelnik | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Języki Obce

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Na początku omówię szatę graficzną (która przypadła mi do gustu) i zawartość podręcznika.
Szata graficzna jest bardzo ciekawa (śliska okładka, skrzydełka mogące służyć jako zakładka, duża przejrzystość). Właściwie zastosowano tylko dwa kolory: czarny (tekst) i zielony (marginesy i ramki z ważnymi regułami). Dzięki temu czytelnik nie jest rozpraszany i może skupić się na nauce. W poszczególnych rozdziałach jest dość dużo rysunków. Ogólnie książeczka zachęca do nauki (format trochę większy niż A5).
Książka składa się z 13 rozdziałów, odpowiedzi do testów i słowniczka hiszpańsko-polskiego.

Spis treści:

Podróże
Sport i czas wolny
Przyroda
Zdrowie

Na końcu znajduje się także pięć wolnych stron na notatki, co moim zdaniem jest świetnym pomysłem. Szkoda, że...

Shafiqua | 2017-06-27
Przeczytana: 2015 rok