Kierowca

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Driven
noir drive
Kasia

Kontynuacja Drive - powieście kryminalnej noir, na podstawie której powstał kultowy film nagrodzony za najlepszą reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2011. Bezimienny Kierowca, po zabiciu Berniego Rose'a, ostatniego "jedynego człowieka, którego kiedykolwiek opłakiwał", porzuca dawne życie, zmienia nazwisko i przenosi się do Phoenix. Mija prawie siedem lat. Kierowca jest teraz Paulem...

Mija prawie siedem lat. Kierowca jest teraz Paulem Westem, właścicielem wypożyczalni klasycznych samochodów i stara się nie wchodzić w konflikt z prawem. Pewnego dnia on i jego narzeczona Elsa zostają zaatakowani na ulicy przez dwóch mężczyzn. Kierowca rozprawia się z bandytami, lecz dziewczyna ginie. Kilka dni później zabija kolejnych nasłanych morderców. Demony przeszłości powróciły. Paul West nie ma innego wyjścia - musi stawić im czoła. Likwiduje interes, schodzi do podziemia i wraz ze swoim przyjacielem Felixem, eksgangsterem, byłym uczestnikiem akcji Pustynna Burza, zaczyna tropić człowieka, który wystawił go na cel...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros

źródło okładki: http://www.empik.com/kierowca-sallis-james,p1048671377,ksiazka-p

Lukea | 2018-03-01

O dziwo trochę lepsza, niż pierwszy tom, ale dalej jestem na nie.

Hana | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Sallis James
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Już sama nie wiem czy powinnam być z siebie dumnna,że przebrnęłam przez tę książkę czy być na siebie zła,że zmarnwałam na nią czas.Potem obejrzałam film.Też mi się nie podobał.Czy ja jestem jakaś dziwna?Czytanie tej książki odradzam.

Ryszard Pałka | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Kontynuacja książki "Drive " Obie dobre

Katarzyna | 2014-02-27
Przeczytana: 20 lutego 2014

Mija prawie siedem lat. Kierowca poznajemy teraz jako Paula Westa, właściciela wypożyczalni klasycznych samochodów. Pewnego dnia on i jego narzeczona Elsa zostają zaatakowani na ulicy przez dwóch mężczyzn. Kierowca rozprawia się z bandytami, lecz dziewczyna ginie. Niestety przeszłość daje o sobie znać. West zamyka interes, schodzi do podziemia i wraz ze swoim przyjacielem Felixem, eksgangsterem, byłym uczestnikiem akcji Pustynna Burza, zaczyna tropić człowieka, który wystawił go na cel...
Książkę czyta się łatwiej niż poprzednią część.

Sylwana | 2014-10-26
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 26 października 2014

To jest pierwsza książka, której nie potrafię ocenić. Doczytałam ją do końca męcząc się strasznie! Chaotyczna, choć mniej niż część pierwsza. Nie potrafiłam się skupić na fabule. Czytałam ją a myśli latały gdzie chciały. Nie ocenię jej bo nie wiem o co w niej chodzi. Nie wiem...

Chyba nie polecam.

PiotrG | 2012-09-20
Przeczytana: 20 września 2012

Kupiłem tą książkę tylko dlatego, że chciałem poznać kontynuację świetnego filmu "Drive". Niestety książka to spore rozczarowanie - napisana jest bardzo chaotycznie, ciężko się to czytało. Na szczęście (?) jest bardzo krótka - ledwo ponad 100 stron, niemniej jednak to była dość męcząca lektura.

Olga Antolak | 2012-08-13
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

"łatwiejsza" w czytaniu od pierwszej części, bardziej uporządkowana akcja; tylko nie rozumiem po co taka wielgachna czcionka została zastosowana :)

Marczewek | 2013-12-20
Przeczytana: 2012 rok

Ociupinkę lepsza niż część pierwsza, ale filmu i tak oglądać nie zamierzam.

Jezier | 2012-05-23
Przeczytana: 29 maja 2012