Motyle.Poezje wybrane / Butterflies. Selected Poems

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04040-9
poezja
Elodie

Przygotowany przez Barbarę Plebanek i Tony`ego Howarda wybór wierszy jednej z najciekawszych poetek polskich, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (1891-1945) stwarza okazję do ponownego odkrycia tej - nieco dziś zapomnianej - twórczości, a dzięki angielskim przekładom może też stać się znakomitym, oryginalnym prezentem dla anglojęzycznych przyjaciół. Tom ma charakter przekrojowy i prezentuje utwory poetyckie ze wszystkich okresów twórczości autorki Pocałunków

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

książek: 1934
Justyna | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Piękne wydanie. Poetka brzmi magicznie w obu językach. Niektóre wiersze są wręcz jak zaklęcia...

Ola | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Kocham jej wiersze! Jak byłam w połowie pojawiła się na lekcji polskiego i myślałam, że się poryczę ze szczęścia. :) Niesamowita autorka z niesamowitym życiorysem.

Aneta Czerwik | 2016-12-15
Przeczytana: 25 grudnia 2016