Liryki najpiękniejsze

Delur

źródło okładki: www.kroliczajama.pl

Przemek | 2014-08-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Whitman, w tym jakże cienkim tomiku pokazuje świat swoimi oczami - swoje spostrzeżenia na pełen poetyki, piękny, ale też trochę chaotyczny sposób - co bynajmniej nie jest wadą, a dodaje tylko temu, jakże specyficznemu autorowi uroku. Poza pięknem, znajdziemy tu wiele ukrytych między wierszami poglądów i rad - skierowanych od autora, do czytelnika.
Niekoniecznie ze wszystkimi mogę się zgodzić, jednak z pewnością jest to ten typ lektury, który to czytamy, co chwilę przerywając by chwilę porozmyślać o danym fragmencie.
Polecam każdemu nieznającemu Whitmana koneserowi poezyj - jestem przekonany, że pozycja ta ma potencjał, by przyciągnąć wielu czytelników do tak magnetycznego autora, jakim jest Walt Whitman.

olga | 2013-02-11

wywarly wrazenie na miloszu