Poezja erotyczna

Wydawnictwo: Buchmann
polska poezja
poezja
Anita

Poezja erotyczna. Wiersze polskich poetów to bogaty zbiór ok. 150 najpiękniejszych polskich wierszy erotycznych - od klasyków dwudziestolecia międzywojennego po młode pokolenie współczesnych poetów.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89020&lang=pl

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=89020&lang=pl

Grzeszne pragnienia wypowiedziane lirycznym językiem polskich poetów. Znane - mniej lub bardziej - wiersze zasługujące na miano erotyków autorstwa Leśmiana, Tetmajera, Świrszczyńskiej czy Zegadłowicza zestawione obok wyznań zupełnie mi nieznanego Janusza Stycznia, Józefa Łobodowskiego czy Leszka Żulińskiego.
Niektóre delikatnie, niczym muśnięcie wyrażające tęsknotę za dotykiem, inne bardzo śmiałe, odważnie mówiące o pożądaniu nienasyconych kochanków.
Sensualność, którą można aplikować "do poduszki". Zmysłowość, którą warto się podzielić z kimś bliskim. Nierzadko lepiej rozbudzają zmysły niż schematyczne treści powieści erotycznych.

książek: 1937

Kiepski wybór wierszy, na dłużej zatrzymałam się tylko przy jednym.

Adam_91 | 2017-11-05
vrykolakas | 2016-03-05