Czas harmonii. Pierwsi harmoniści

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Muzyka Odnaleziona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muzyka Odnaleziona
978-83-926505-0-8
muzyka

1935 rok. W ciągu kilku lat harmonia stała się najważniejszym instrumentem na wiejskich weselach, zastąpiła skrzypce. To był szok! Harmoniści nie mogli nadążyć z zamówieniami. Młode pary odkładały śluby, żeby tylko zagrała na nich kapela z harmonią. Książeczka-album jest o tych mistrzach - pierwszych wiejskich harmonistach, są zdjęcia archiwalne i fotografie z nagrań, ich muzyka jest na...

Książeczka-album jest o tych mistrzach - pierwszych wiejskich harmonistach, są zdjęcia archiwalne i fotografie z nagrań, ich muzyka jest na dołączonej płycie. Nagrywałem w domach muzykantów. Dawało to wspaniały klimat prawdziwego muzykowania. Przychodziła cała wieś posłuchać muzyki. Te emocje słychać na płycie. - Andrzej Bieńkowski

Autor prezentuje w albumie następujących harmonistów: Jana Michalskiego, Leopolda Talarowskiego, Stanisława Rosińskiego, Walentego Kędzierskiego, Władysława Gajdę, Józefa Bębenka, Mieczysława Gwiazdę, Mieczysława Pielarza, Edwarda Wlazło, Bronisława Sowińskiego, Stanisława Wlazło, Jana Kędzierskiego.

źródło opisu: Muzyka Odnaleziona, 2008

źródło okładki: http://www.merlin.pl