Zdradliwe Wzgórza

Okładka książki Zdradliwe Wzgórza Cheryl Emerson
Okładka książki Zdradliwe Wzgórza
Cheryl Emerson Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Special literatura obyczajowa, romans
Harlequin Special
Treacherous Beauties
Harlequin
1995-01-01
1995-01-01
Karolina Ziemska
morderstwo miasteczko tajemnica miłość

Powieść gotycka zakamuflowana jako literatura współczesna. Są wszystkie elementy: tajemnicza, niewyjaśniona zbrodnia; zdeterminowana, niewinna bohaterka; pociągający, potencjalnie niebezpieczny bohater; duchy; złowieszcza atmosfera; okoliczności przyrody współgrające z uczuciami bohaterki i architektura odgrywająca dużą rolę w fabule. Jak się lubi takie klimaty to bardzo fajne.

Nie najgorsza. Całość opiera się na kryminalnej zagadce, lecz niestety jej rozwiązanie jest kiepskie. Wątek z duchem brata lekko żenujący i niewiarygodny. Błony między palcami obrzydliwe - można było wymyślić tyle ciekawych skaz genetycznych np znamię albo różnobarwność tęczówek. Błony są fuj. Jeśli chodzi facetów to tu też średnio - do wyboru ciapowaty Matt, naiwniak Brent i choleryk Jason. Jedyne pocieszenie, ze podobno są przystojni.

Podsumowując całość - początek wciągający, pod koniec książka już męczy.

Cudowna opowieść o kobiecie, która straciła w swym życiu tak wiele, jednak szukając prawdy, zyskała w zamian szczęście i upragniony spokój duszy.
Warta poświęcenia czasu:)

Fragmenty:
• „Ty głupia, głupia dziewczyno.
Brązowe oczy spokój ci zabrały,
a ręce zuchwałe przyjemność dały”.

Warta poświęcenia czasu:)

Fragmenty:
• „Ty głupia, głupia dziewczyno.
Brązowe oczy spokój ci zabrały,
a ręce zuchwałe przyjemność dały”.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Harlequin
  • 52 książki (2021)
  • Literatura obyczajowa
  • ~ 52 przeczytane książki w 2019 ~
  • Gat.: Romanse

Dodaj cytat z książki Zdradliwe Wzgórza