Zwój z Sakkary

Scroll of Saqqara
83-86379-37-5
starożytność, Egipt, faraon
Marek

"Zwój z Sakkary" to fascynująca powieść, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Książę Chamuaset, syn faraona Ramzesa II, bogaty i wpływowy, cieszy się zasłużoną opinią doskonałego lekarza oraz potężnego kapłana i maga. Poszukując od wielu lat starych grobowców i odnawiając je, ma nadzieję odnaleźć tajemniczy Zwój Thota, dający swemu właścicielowi moc wskrzeszania umarłych i dar nieśmiertelności. W starożytnych grobowcach drzemią jednak nieznane, mroczne siły, których nikt nie powinien budzić... Zafascynowany tajemniczą kobietą, staje na progu przerażającego i upiornego świata...

źródło opisu: Z okładki

źródło okładki: własne

kati90 | 2016-12-22

Tę książkę przeczytałam kilka razy i nadal mi się podoba. Z przyjemnością przeczytam ją jeszcze raz. Bardzo szybko się ją czyta.

Fretkowniczka | 2014-05-16
Przeczytana: 15 maja 2014

Noo, miła odmiana po "Dwunastej przemianie". Troszkę opornie szło mi przez pierwsze sto stron, ale potem poszło już jak burza. No i nie mogłam się oderwać, co już dawno mi się nie zdarzyło. Baaardzo wciągająca. Tajemnice, grobowce, magia, wszytko to składa się na wartką akcję, ciekawe postaci i dość zaskakujący finał... Gwiazdki przydzielam zawsze bardzo oszczędnie, aby pozostawić margines dla prawdziwych arcydzieł, ale książka naprawdę bardzo fajna i teraz z przyjemnością sięgnę po kolejną pozycję tej autorki. Obroniła się p. Gedge ;) Oby tak dalej.
P.S. Niestety tłumaczenie niedbałe, bardzo dużo literówek.

Katarzyna | 2014-03-09

Bardzo fajna książka. Przeczytałam ją kilka razy i nadal tak samo szybko mnie wciąga jak w chwili gdy po raz pierwszy ją przeczytałam:)Chyba nigdy mi się nie znudzi. Gorąco polecam:):)

Ewa | 2014-01-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Po prostu super ! Polecam.