Baśnie czyli opowieści z dawnych czasów

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
Wydawnictwo: Librone
Histoires ou Contes du Temps passé
A--

Najpiękniejsze baśnie Charles'a Perrault w nowym przekładzie z języka francuskiego autorstwa Barbary Grzegorzewskiej (tłumaczki m.in. Mikołajka): Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Kot w butach oraz inne piękne i poruszające historie. Każdą opowieść kończy wierszowany morał, w którym autor odkrywa jej ukryty sens. Ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch oddają klimat baśni i pomagają wczuć się w przeżycia bohaterów. Piękna szata graficzna, opracowana przez Iwonę Rybczyńską tworzą z tej książki prawdziwą perełkę edytorską. Bez wątpienia są to najpiękniejsze Baśnie Perrault na polskim rynku wydawniczym.

źródło opisu: Librone, 2010

źródło okładki: Librone, 2010