Zielony prosiaczek z guziczkiem w nosku

Tłumaczenie: Ewa Niepokólczycka
Wydawnictwo: Współpraca
Gieorgij Judin
marcin

Jest to historia małego prosiaczka z plasteliny, który wyrusza w podróż z kotem-włóczęgą i wędruje po baśniowym, lecz często niebezpiecznym świecie, poznając jego lepsze i gorsze strony. Dojrzałych czytelników na pewno zainteresuje groteskowy, deliryczny klimat, dzieci zachwycą przygody dzielnego małego prosiaczka, zabawne wierszyki i przepiękne ilustracje

źródło opisu: http://www.swistak.pl/a10182636,Judin-ZIELONY-PROS...(?)

"Bo czy można ulepić komuś serce, choćby i z plasteliny?
Czy nie jest raczej tak, że każdy sam lepi swoje serce?"

Piękna historia zielonego prosiaczka Polcia ulepionego z plasteliny z guziczkiem w nosku (mówiącego chlum-chlum, zamiast chrum) i kota Karolka ("rasowy, ale niestety, włóczęga").

Poza historią dostajemy pięknie wydaną książkę. Wydawniczy cukiereczek - świetna publikacja dziecięca, która zachwyci też dorosłych. Dołączone są ilustracje autora dające niesamowity klimat, są wręcz psychodeliczne. Miękka okładka. Duże litery, czcionka szeryfowa, co ułatwia czytanie czytelnikom dziecięcym, ale zachęcam i dorosłych. Zachwycam się do dziś.

Przeczytałam tę książkę bardzo dawno temu, ale do dziś tkwi ona we mnie. Naiwny prosiak poznał sprytnego kota i przez chwilę razem wędrowali... Pozostaje wielkie poczucie niesprawiedliwosci... "chlum, chlum" (smutne "chlum chlum").

Matys | 2016-08-09

Książkę pamiętam z dzieciństwa jak wpisywałem ją w dzienniczku lektur w pierwszej lub drugiej klasie. Niedawno przeczytałem ją ponownie i zastanowiło mnie ile w tej historii podtekstów politycznych, aż dziw że cenzura pozwoliła na jej wydanie - a może jestem przewrażliwiony?

| 2013-05-09

Nie da się komuś ulepić serca, każdy 'lepi' własne. Wzruszająca książka o przyjaźni i poświęceniu.

Anezka | 2016-11-11

Absolutnie fantastyczna - dla dzieci i dla dorosłych.

Nat | 2015-04-25
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa