Zgłosuj na książki roku 2017

Wakacje w Kanadzie

Seria: Małe wielkie podróże
Wydawnictwo: National Geographic
Kanada

To seria książek o podróżach i subiektywnych doświadczeniach autorki, prezentująca świeże spojrzenie na odwiedzane przez nią kraje. Olga Morawska pokazuje miejsca ważne w jej życiu. Poza opisami przygód, są tu także informacje o kraju, miastach, historii, sławnych ludziach, smacznych potrawach oraz zabawnych, i nie tylko, nawykach mieszkańców. Jest to opowieść o Kanadzie, którą miałam...

Jest to opowieść o Kanadzie, którą miałam szczęście poznać dzięki grupie moich przyjaciół. Gdyby nie oni, nie zobaczyłabym tylu ciekawych miejsc i nie poznałabym tylu inspirujących historii.

Oprócz przedstawienia subiektywnego wyboru tego, co w Kanadzie koniecznie trzeba zobaczyć, co warto zjeść i jakie sporty można uprawiać, staram się także opowiedzieć o podboju Kanady przez Europejczyków i o trudnych relacjach z Indianami.
Z książki można się również dowiedzieć, gdzie są najlepsze stoki narciarskie, jak smakuje fondue w Quebecu, gdzie odbywa się największy festiwal jazzowy i czy Kanada naprawdę pachnie żywicą.

Kanada jest na wyciągnięcie ręki. Warto się odważyć i tam pojechać.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

anevita | 2012-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

"Wakacje w Kanadzie " to pierwsza książka z tej serii jaką kupiłam.Od lat spędzam wakacje w tym kraju,i postanowiłam porównać wrażenia z odczuciami autorki.Mam mieszane uczucia co do książki,jest napisana trochę jak przewodnik,dużo ,,suchych faktów" i opisów kanadyjskich piosenkarzy,a liczyłam na coś innego po przeczytaniu opisu na tylnej okładce ,iż ,,jest to opowieść o Kanadzie..."itd.
Najbardziej jednak nie mogę wybaczyć autorce, że napisała książkę o Kanadzie,nie bedąc w Górach Skalistych,a to jest przecież najpiękniejszy region w tym kraju.Mam nadzieję że to nadrobi :)
Mimo wszystko cieszę się iż Pani Morawska napisała o Kanadzie ,gdyż poza paroma przewodnikami nie ma zbyt wiele literatury na ten konkretny temat,i miło że znalazły się tam Jej zdjęcia z podróży.
Plus za oprawę graficzną :)
Książka przedstawia główne i najbardziej popularne atrakcje Kanady,więc jeśli nie szukamy opisów bardziej oryginalnych miejsc,i mniej uczęszczanych przez turystów,to na pewno sie nie...

Igabell | 2017-06-16
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Krótka książka o Kanadzie, po zapowiedzi na okładce możemy się spodziewać ciekawej opowieści o podróży autorki wzbogaconej o informacje o tym pięknym miejscu. Jakież to mylne... W treści nie spotkamy prawie w ogóle historii o podróży a tylko suche fakty (nie byłabym sobą gdybym nie dodała, że oczywiście niektóre bardzo ciekawe :)). Wynudziłam się, może dlatego, że nie tego oczekiwałam. Polecam ją osobą wybierającym się do Kanady i chcącym kupić jako taki przewodnik.

Damian | 2017-06-17

Poszedłem za ciosem i przeczytałem drugą książkę z tej serii pod rząd i jest tak jak poprzednio. Opis wakacji p. Morawskiej, co po kolei robiła, gdzie zwiedzała ciekawe miejsca.Jeśli ktoś pierwszy raz wybiera sie do tych miejsc może posiłkować się tą książkę, ale myślę, że są lepsze na Naszym rynku.

PS. Jak czytałem, zwróciłem uwagę na odmianę słowa "Vancouver" - "w Vancouverze" itd. - trochę razi.

Lunatyczka | 2017-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Dobra książka na początek, żeby rozbudzić ciekawość czytelnika i zachęcić do podróży po Kanadzie. Krótki przewodnik z którego możemy dowiedzieć się kilka przydatnych ciekawostek. Napewno zastanowię się nad podróżą w tamte strony

MMMM | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Hmmm...niestety, mam kilka zastrzeżeń co do ów pozycji. Gdy w końcu "dorwałam" ją w swoje ręce od razu rzuciłam się do czytania iii.... srodze się zawiodłam. Książka jest po prostu nudna. Czytałam już wiele podobnych pozycji i wiem, że można by ją było napisać lepiej... OGROMNY MINUS za brak map + zaznaczenia miast, w których autorka obecnie przebywa! Zawsze lubiłam mapy i chciałabym wiedzieć dokładnie co/ gdzie się znajduje, lecz niestety autorka nie zapewnia Nam takiej możliwości. JEDYNA MALEŃKA mapka (na pół strony) jest prowizoryczna i niekompletna.
Niemniej jednak ogromny plus należy się za dużą ilość prywatnych zdjęć autorki, jak także za ciekawe porady i spostrzeżenia.
Ogółem książkę warto przeczytać ale nie zachwyca :(

Orik | 2014-02-07

Jednym z moich niespełnionych na dzień dzisiejszy marzeń jest zobaczyć i zwiedzić Kanadę. Z tego względu sięgnąłem po tę pozycję, która przekrojowo przedstawia wybrane przez autorkę miejsca, warte zobaczenia podczas pobytu w tym kraju.
Z racji przewagi tzw "suchych faktów" bardziej przypomina to swego rodzaju przewodnik.

B_ananas | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Taki ciekawy region świata i tak byle jak opisany... Jakby od niechcenia autorka powraca do podróży do Kanady, no i pewnie dlatego też nie porwała mnie jej opowieść. A po raz kolejny pisać wstęp taki sam jak we wszystkich częściach, tak jak i jednakowe podsumowanie, to jednak moim zdaniem nie wypada pisarce...

Klaymen | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Plus taki, że dowiedziałem się kilku nowych rzeczy. Poza tym jednak bardzo słabo - język na poziomie wypracowań z podstawówki. Autorka przytacza fakty z historii Kanady, dodatkowo wstawiając fragmenty o tym, jak to zjadła to albo tamto. Żeby się nie rozczarować, nie można dużo oczekiwać.

Paulina | 2017-06-18
N_Czytelniczka | 2017-06-11