Zaczarowane historie

Wydawnictwo: Bajka
dla dzieci, bajki

Czy czarny kot może przynosić szczęście? A co przynosi szczęście czarnemu kotu? Co zrobić, kiedy czarownik zapomina magiczne zaklęcia? Jak zrozumieć niezwykłą dziewczynkę, która śpiewa jak ptaki? Czy wróżki mogą być za dobre, a diabeł Rokita za wrażliwy? Dlaczego niektóre domy świecą wyjątkowym blaskiem, jak magiczne lampy? I czy wiedzą o tym ich nadzwyczajni mieszkańcy? Wiele zaskakujących pytań zrodzi się w głowach młodych (i starszych) czytelników "Zaczarowanych historii". To zbiór współczesnych baśni, opowiedzianych tak lekko i dowcipnie, że pragnie się do nich wracać wielokrotnie, by za każdym razem odkrywać coś nowego. Z mistrzowskimi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka, 2010

źródło okładki: www.bajkizbajki.pl

vobi | 2014-11-18
Na półkach: Przeczytane, Czytanki Hanki
Przeczytana: 18 listopada 2014

Naprawdę zaczarowane opowieści...opowiedziane pięknym językiem i przepięknie ilustrowane.

Maryś | 2015-05-20
Na półkach: 2015, Przeczytane