Schody Strudlhofu albo Melzer i głębia lat

Die Strudlhofstige oder Melzer und die Tiefe der Jahre
Wiedeń, klasyka,
klasyka
aklime

W powieści autor ukazuje koniec austriackiego cesarstwa i lata po I wojnie światowej. Bohaterowie są również świadkami narodzin faszyzmu. Tytułowe schody do dziś istnieją w Wiedniu.

źródło opisu: opis autorski

-O_O- | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 lipca 2013

Książka stoi w rozkroku między powieścią XIX-wieczną, w której opowieść płynie tak, że można się w niej zatopić, a metaliteraturą świadomą swej sztuczności (jest to wyraźnie widoczne w komentarzach odautorskich, będących zabawnymi próbami zdystansowania się do swoich bohaterów). Ogólnie polecam, choć warto zrobić sobie trochę przerwy pomiędzy I a II tomem, bo lektura jest nico monotonna, a "w gruncie rzeczy wszystko to same pospolitości".