Szkoła życia i miłości

Tłumaczenie: Dorota Śliwa
Wydawnictwo: Gaudium
L'école de la vie et de l'amour. Le livre des parents pour apprendre l'écologie sexuelle de 4 à 20 ans
978-83-7548-071-9
wychowanie seksualne
Różyczka

Treści zawarte w książce prof. Henriego Joyeux'go są propozycją, jak rozmawiać z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi o ekologii seksualnej. Publikacja składa się z 4 części. Podstawę każdej z nich stanowią pytania reprezentantów danej grupy wiekowej, osób od 4 do 20 roku życia, i odpowiedzi, w większości udzielone przez autora tytułu, formułowane w sposób dostosowany do poziomu...

Publikacja składa się z 4 części. Podstawę każdej z nich stanowią pytania reprezentantów danej grupy wiekowej, osób od 4 do 20 roku życia, i odpowiedzi, w większości udzielone przez autora tytułu, formułowane w sposób dostosowany do poziomu intelektualnego rozmówców. W 4 dialogach przeprowadzonych z osobami w wieku 4-10, 10-13, 13-15, 15-20 lat prof. Henri Joyeux - profesor medycyny i praktyk w nauczaniu dzieci i młodzieży ekologii seksualnej - odpowiada na najczęstsze pytania. Rozwiewa także powszechnie spotykanie niedomówienia, przekazując kompetentne, rzetelne informacje.

źródło opisu: Wydawnictwo Gaudium

źródło okładki: www.gaudium.pl

justi | 2012-05-31
Przeczytana: 2011 rok

Nie każda treść tłumaczona z obcego języka odpowiada kulturowo odbiorcy. Niemniej jednak jest to pewna propozycja wprowadzania dzieci w rzeczywistość seksualności, w sposób dostosowany do ich wieku. Jak sądzę, francuskich dzieci.

martin | 2016-04-17
Różyczka | 2012-05-31