Miasta Marzeń. Tokio

Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej: Miasta marzeń
Wydawnictwo: Agora SA
Japonia
DAngel

Tokio to miasto, które nadaje rytm i kolor życiu Japonii oraz definiuje w znacznej mierze to, co dzieje się w japońskiej polityce, ekonomii, a także świecie mody, kultury i wydawnictw. Równocześnie samo nie daje się jednoznacznie zdefiniować. Nic dziwnego zatem, że róznież w Japonii zdania na temat "Wschodniej Stolicy" są podzielone. Japończycy z jednej strony są dumni z rozwoju i znaczenia...

Japończycy z jednej strony są dumni z rozwoju i znaczenia Tokio oraz możliwości, jakie oferuje ono swoim mieszkańcom. Często jednak narzekają, że jest przeludnione, hałaśliwe, zbyt wielkie i nasycone obcymi wpływami.

Niewątpliwie jednak Tokio skupia to, co stanowiło o niezwykłości dawnej Japonii, i to, co określa ja do dzisiaj.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dociekliwy_Kotek | 2013-08-07
Przeczytana: lipiec 2013

Śmiem twierdzić, że jest to przewodnik raczej dla tych, dla których Tokio pozostanie miastem marzeń, a nie celem wyprawy - praktyczne zalety tego przewodnika są niewielkie, mimo nagromadzenia informacji o komunikacji miejskiej, godzinach otwarcia muzeów i podobnych szczegółów. To, co zwraca uwagę, to naprawdę - rzadkość! - rzetelnie opracowana część kulturowa oraz całkiem zadowalające zdjęcia. Do pooglądania obrazków nadaje się idealnie.

kina | 2012-07-09
Przeczytana: 23 października 2017