Ciało i zdrowie człowieka

Tłumaczenie: Ewa Pindral
Wydawnictwo: Jedność
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le corps humain et la santé

Wszystkie dzieci chcą wiedzieć, w jaki sposób działa ich ciało - serce, mózg, płuca... i inne narządy. Rodzice z kolei najbardziej na świecie marzą o tym, by ich dzieci były silne i zdrowe. Nasza książka zaspokoi ciekawość dzieci, a rodzicom udzieli wielu cennych rad. A najzdrowsza na świecie jest wesoła zabawa, dlatego przygotowaliśmy: Pasjonujące hasła - z nich dzieci dowiedzą się... co...

A najzdrowsza na świecie jest wesoła zabawa, dlatego przygotowaliśmy:

Pasjonujące hasła - z nich dzieci dowiedzą się... co w ciele piszczy, tyka, pika i bulgocze...
Kącik gier (strony małego lekarza) - czyli wesołe rebusy, krzyżówki, zgadywanki i szarady utrwalające zdobytą wiedzę.
Kącik rodziców - a to chwilka wytchnienia i porcja ciekawych informacji dla Mamy i Taty.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2009

źródło okładki: www.jednosc.com.pl

Alicja od pewnego czasu zaczęła interesować się tym jak zbudowany jest człowiek. Czasem wypytuje mnie jak nazywają się jej kości, które ma na przykład w brzuszku. Lub pyta czy w jej głowie też jest krew. Moje dziecko coraz częściej interesuje się anatomią człowieka a ja coraz częściej mam problem by zaspokoić jej ciekawość.

Sięgnęłam więc po pomoc, czyli książeczkę Ciało i zdrowie człowieka wydawnictwa Jedność. I nie ukrywam, że wszystkie moje problemy zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Bowiem w tej książce znajdziemy wszystkie informacje o człowieku, a wiadomości te są pokazany w bardzo ciekawy i przystępny nawet dla kilkulatka sposób.

Już w pierwszym rozdziale maluch dowiaduje się jak zbudowany jest szkielet człowieka, czym są mięśnie i kości. Poznajemy wszystkie narządy wewnętrzne oraz dowiadujemy się czym jest mózg. W następnym jest o skórze, włosach, paznokciach i zębach. Kolejny omawia układ oddechowy i krwionośny. Tłumaczy po co człowiekowi potrzebne...