Indebted

Cykl: Przeczucia (tom 3)
Wydawnictwo: CreateSpace
angielski
Sherry

I hang my head in sorrow for just a moment when I know I am truly alone. I feel like I’m going to my execution, just as he had said. Then I move forward again. I hop a fence of fieldstone and cross a field dotted with Queen Anne’s lace. Goose bumps rise on my arms as I pass the cluster of windmills that I have seen in a dream. The scent is sweet in the field though, not the scent of heat, like it had been when it was forced upon me in visions. I gaze down the hill, beyond the small, whitewashed house that I knew would be there. The church looms dark and grim with its rough-hewn, timber façade, capped by tall, oblong spires reaching to the sky. Black, ominous clouds have collected above the roofline, as if Heaven is showing me the way.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/13502963-indebted

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/13502963-indebted

mclena | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

"Hold onto the string, love, until the current shifts and we can be together again."

Wrrrr....

Kolejny tom - nowe emocje... dzieje się tak wiele, że miałam wrażenie, jakby książka składała się z dwóch tomów. Może dlatego, że początek historii wskazuje na jeden dość poważny problem, a potem po jego rozwiązaniu pojawia się nowy - jeszcze większy. Fabuła nie nudzi, wciąga na maksa, że aż dech zapiera, jedynym poważnym zarzutem jest tutaj postać głównej bohaterki Evie - za co odejmuję jedną gwiazdkę. O ile przez pierwsze dwa tomy wydawało się to w miare naturalne, to jednak w trzecim już miałam dość. Czego? Jej poświęcania się dla innych. Wybrała sobie rolę męczennicy i to mnie strasznie denerwuje, bo w tym momencie zachowuje sie jak kompletna idiotka. Kiedy jej ukochany, który ma bilion lat i wiedzę znacznie przekraczająca jej możliwości - mówi, że ma coś zrobić tak, to ona robi oczywiście na odwrót i dzięki temu tylko pogarsza sytuację. No ale... gdyby nie to, nie byłoby tak...

iza122 | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: 29 października 2017

Bardzo polubiłam bohaterów cyklu Przeczucia, więc z ogromną chęcią sięgnęłam po kolejny tom serii. Poznając losy Evie bardzo niezwykłej bohaterki utwierdzam się w przekonaniu, że może czasem lepiej być istotą niewyróżniającą z z tłumu.

Evie... ależ ta dziewczyna jest rozchwytywana. Kocha ją Russel (jej bratnia dusza), kocha ją Reed ( Anioł Mocy)oraz kocha ją Brennus,( ożywieniec) od którego ledwie uciekła. Uciekła, ale na jak długo? Niestety krótko...pomimo, że w Chinach ukryły ją Anioły Mocy Evie potrafiła nabroić...niechcący ujawniła swoją lokalizację, a dodatkowo Russel i Brownie zostali schwytani przez okrutną istotę, która ich torturuje. Evie, aby ratować przyjaciół zawiera pakt z Brennusem, który pod wieloma względami ją zniewala.
Z czasem do grona dołącza jeden z Upadłych Aniołów, który też pragnie mieć Evie u siebie z zespole.
Rozpoczyna się walka i przeciąganie liny, kto jest silniejszy? Kto zdobędzie Evie? Komu Evie przyniesie śmierć?

W trakcie czytania straciłam...

Nie lubię zostawiać niedokończonych serii, więc - chociaż naprawdę staram się unikać książek młodzieżowych - za trzecią część serii Przeczucia sięgnąć musiałam. Szczególnie, że pierwszy tom podobał mi się, a - z tego co pamiętam - drugi był trochę słabszy, jednak uznałam, że dam Zobowiązaniu szansę. Przyznam, że obawiałam się, że cały ten cykl zmierza w naprawdę złym kierunku. Po przeczytaniu mogę powiedzieć tylko jedno. Nie kontynuujmy tego, proszę. To, co się dzieje w tej książce i to, jak zachowują się bohaterowie powinno zostać okryte całunem milczenia. Nie mogę jednak zostawić tego w ten sposób i - chociaż Nieuniknione podobało mi się bardzo - nie zaczynajcie tego czytać. Utkniecie w wirze dziwnych akcji, broni maszynowej oraz Evie, która gdzieś w tym wszystkim zgubiła swój mózg.

Evie nie może czuć się bezpiecznie, biorąc pod uwagę, że ściga ją rządny jej serca, miłości i ręki potwór Brennus; Niebiosa nie są pewne co z nią zrobić, a na dodatek dwójka jej przyjaciół wciąż nie...

zaczytanawksiazkach | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

„Nieuniknione” i „Intuicja”, czyli dwie poprzednie części „Zobowiązania” bardzo mi się spodobały i byłam naprawdę ciekawa co wydarzy się w trzeciej. W końcu syndrom drugiego gorszego tomu udało się autorce ominąć, więc miałam dość spore oczekiwania. Aha, ostrzegam – jeśli nie czytałaś/eś poprzednich tomów, to od razu mówię, że mogą pojawić się spoilery.

Evie wraz z jej anielskimi przyjaciółmi zmuszona jest ukrywać się w Chinach przed... właściwie to przed naprawdę wieloma istotami. Taki „minusik” bycia jedyną w swoim rodzaju istotą, aniołem z duszą. Dodatkowo, dziewczyna cały czas się rozwija i odkrywa coraz to nowe umiejętności – tym razem są to klony i coś w stylu „kameleona”, jak to ładnie określił Reed.

Może z poprzednich tomów kojarzycie, że Evie ma manię ratowania innych swoim kosztem. Jest to dobra cecha, ale do pewnego momentu. Wkurzało mnie to, kiedy ciągle miała gdzieś zdanie innych, tych, którzy starali się ją chronić i działała na własną rękę, aby komuś pomóc......

Natalia | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

"Wystukuję numer Russella, ale natychmiast włącza się skrzynka głosowa. Po tym jak krótki, nagrany przez niego komunikat zachęca mnie do pozostawienia wiadomości, mówię: „To ja. Zadzwoń, kiedy tego odsłuchasz”. Rozłączając się, zaczynam się zastanawiać, czy wywieram na Russella taki wpływ, jak Brennus na mnie. Ciekawa jestem, czy dźwięk mojego głosu powoduje, że otwierają mu się wszystkie blizny, które ma z mojego powodu."

Po raz kolejny autorka daje czytelnikom niezapomnianą historię. Bardzo polubiłam tę serię już, kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po I część. Jak dla mnie powrót do takiej fantastyki jest jak podróż w czasie. Za moich młodych lat, czytałam bardzo chętnie takie lektury. Tym też, bardzo chętnie zabrałam się za tą energiczną serię. Nie pomyliłam się co do zapału, energii oraz niepowtarzalności autorki! W swojej III części wspaniale oddaje całkowite zamiłowanie fantastyką oraz pokazuje swoje umiejętności.

Kiedy przeczytałam II część z tej serii, myślałam, że...

Fabuła wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Tempo jest tutaj zawrotne. Ciągle coś się dzieje, non stop napływają nowe informacje dotyczące bohaterów, pojawiają się nowe postaci i co się z tym wiąże, nowe problemy do rozwiązania – czytelnik nie ma czasu na nudę. I między innymi za to lubię tę serię. Za bujną wyobraźnię autorki i nieustanne zaskakiwanie czytelnika pomysłowymi rozwiązaniami.

Recenzja: https://nhoryzonty.blogspot.de/2017/11/recenzja-patronacka-zobowiazanie-amy.html#more

Pati | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Evie zaczyna rozwijać swoje moce. Co więcej odkrywa że jej przyjaciółka została przemieniona i stała się jej wrogiem. Okazuje się że to nie jest jej jedyne zmartwienie. Liczba jej wrogów wzrasta...
Przyznam że historia powoli zaczyna robi się nieco nudna.. Kolejni wrogowie a Evie znów jest bohaterką.. Dodatkowo dziewczyna sama zaczyna się gubić w tym czego chce i wciąż tkwi w dziwnym związku z Russelem i Reedem.

CzasemTakJest | 2017-11-28

Czytaliście "Zmierzch"? Ja tak i z zapartym tchem również obejrzałam wszystkie części. Jak dziś pamiętam kiedy mój synek (jeszcze w brzuchu) dostał czkawki na seansie filmowym... ach, mam sentyment do tego typu powieści, a "Zobowiązanie" bardzo mi je przypomina, o czym wspomniano w opisie książki.

Po dramatycznych walkach Evie, Reed, Zefir i Buns znajdują bezpieczną kryjówkę na chińskiej prowincji. Dzięki chwili pozornego spokoju nastolatka ma możliwość poznania swoich nowych mocy u boku ukochanego anioła. Okazuje się, że potrafi stawać się niewidzialna, upodabniając się do otoczenia, oraz tworzyć swoje wizualne klony. Evie będzie musiała szybko skorzystać ze swych umiejętności, by uratować Russela, jej bratnią duszę, oraz Brownie – dwoje przyjaciół uwięzionych przez potężnego Ifrita. Nie przewidzi jednak przeznaczenia, które czeka na nią na bezdrożach Ukrainy oraz Irlandii... „Zobowiązanie” Amy A. Bartol, trzecia część przejmującej serii „Przeczucia”, przybliża walkę świata...

Gabriela | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

książka mi się podobała kocham relacje Eva i Redda przez książkę się płynie chce wiedzieć co wydarzy się dalej jakie kolejne kłopoty czekają naszych bohaterów już najchętniej bym chciała 4 tom żeby wiedzieć co dalej się wydarzy naprawdę polecam wam

martulcia | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

Kolejna znakomita część powieści. Dużo się dzieje,pojawia się wiele nowych fantastycznych postaci,niesamowicie wciągająca kontynuacja. Czyta się jednym tchem,a najgorsze,że się szybko kończy i trzeba czekać kolejne misiące na nowy tom ... Cudowna książka,nic dodać nic ująć ☺

Trzeci tom cyklu Przeczucia już w sprzedaży!

Zło czai się nawet na końcu świata. Evie, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami nastolatka, musi stawić czoła upadłym aniołom, które za wszelką cenę pragną ją uwięzić. Niezależnie od niebezpieczeństwa bohaterka może liczyć na pomoc swoich niebiańskich przyjaciół. „Zobowiązanie”, trzecia odsłona bestsellerowej serii „Przeczucia” Amy A. Bartol trafiła już do księgarń.

Patronaty tygodnia

Rozpoczął się kolejny tydzień pełen książkowych premier, a więc tradycyjnie przedstawiamy listę naszych patronatów. Niektóre z poniższych historii będą intrygować, inne wprawią w zadumę, ale żadna nie zostawi czytelnika obojętnego. W tym tygodniu swoją premierę ma długo oczekiwana kontynuacja bestsellera „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafóna!