O psie, który szukał

Wydawnictwo: Ładne Halo
978-83-62856-83-1
Marta Szudyga
stonoga

To typowa historia drogi – opowieść o trójnogim kundelku z małego miasta, który pewnego jesiennego dnia wyrusza na poszukiwania czegoś, co do ostatniej strony pozostaje tajemnicą. Po drodze odwiedza szereg miejsc i spotyka różne osoby, aż w końcu trafia na trop i pędzi za nim ile sił w łapkach. Książkę zilustrowała dla nas pięknie Marta Szudyga, absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie, specjalistka w łączeniu mediów tradycyjnych i komputerowych. Jej ciepłe, barwne ilustracje wprowadzają czytelnika w świat widziany oczami psa. Czego właściwie szukał bohater, i czy udało mu się to w końcu znaleźć, dowiecie się dopiero na ostatnich stronach książki. Nie wiadomo jednak co jest przyjemniejsze – wspólne z pieskiem poszukiwania, czy odkrycie odpowiedzi. Honorowego patronatu książce udzieliła Fundacja Naturalnej Przyjaźni „Psie Serce”, która w swojej codziennej pracy dowodzi, że odpowiednio animowany kontakt dzieci z psami, może być dla nich najlepszą terapią, a książka okazuje się w tym być świetnym dodatkiem.

źródło opisu: http://www.ladne-halo.pl/o-psie-ktory-szukal/

źródło okładki: http://www.ladne-halo.pl/o-psie-ktory-szukal/

telrhosien | 2014-09-05
Przeczytana: 01 września 2014

Ta opowieść właściwie nie ma większej akcji. Trójnogi kundelek idzie przez miasto i szuka. Nie wiemy czego, możemy zgadywać. Kundelek porusza się niespiesznie, a my odbywamy wędrówkę razem z nim, patrząc jego oczami na miasteczko. Jedni domyślą się, czego szuka pies, inni nie, ale to nie ma znaczenia, bo przecież, kiedy czytamy książeczkę po raz drugi, trzeci, dziesiąty, wiemy już, jakie jest zakończenie tej historii, a i tak przyjemnie jest raz za razem wyruszać w tę podróż razem z pieskiem.

"O psie, który szukał" to świetna książeczka dla przedszkolaków. Spokojna, pokazująca świat widziany oczami wędrującego pieska. Jest w niej coś urokliwego i naprawdę nie nudzi się, czytana raz za razem, a przynajmniej nie za bardzo. Kiedy o niej myślę, nasuwa mi się słowo "czarująca".

A do tego piękne ilustracje Marty Szudygi, które ogląda się z przyjemnością, z których każda może być pretekstem do opowieści tworzonej razem z dzieckiem. Wyjątkowe w zalewie kiczu. Mogą przyczynić się z...

Abdita | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Moja opinia na: http://abdita.booklikes.com/post/1319864/joanna-guszta-o-psie-ktory-szukal

ksiazkoteka | 2015-01-27

Książka opowiada o pewnym psie, który czegoś szukał „a nos ciągle pracowicie mu się poruszał”.

Miał tylko trzy małe łapki, na których podążał przez miasto. Pobiegł obok szkoły, koło sklepu z mięsem Pani Danusi, ulicą Klonową – zajrzał przez okno do domu grających w szachy dwóch starszych panów, minął budkę z gazetami, poczuł znajomy zapach kota, dotarł do parku, pomknął pod swoje ulubione drzewo, popędził na parkową górkę, z której rozlegał się widok na całe miasteczko.
Teraz już wiedział gdzie pobiec!

Pomknął w dół ruchliwej ulicy, ale zatrzymał się na czerwonym świetle, bo był mądrym psem.

Przebiegł obok sklepu ze starymi telewizorami Pana Zygmunta…

Żeby się dowiedzieć czego szukał i czy to znalazł pójdźcie do księgarni lub biblioteki :) .

Więcej na ksiazkoteka.bloa.pl

pat_ | 2018-10-18