Literackie identyfikacje i oddźwięki. Poetyka a empatia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
poetyka, empatia
AnnaMaria

Książka jest rezultatem kilkuletnich studiów nad kognitywnymi aspektami poetyki, zwłaszcza figur retorycznych oraz automatycznych mechanizmów retorycznojęzykowych tego typu, co presupozycje. W kolejnych rozdziałach czytelnik znajdzie omówienie kluczowych dla relacji poetyka a empatia zagadnień, związanych m.in. z postacią literacką i różnymi odmianami reakcji identyfikacyjnych, rządzonych przez tekstowe własności, dotyczących zagadnień językowego empatycznego naśladowania, które realizuje się w działaniu tzw. form podawczych literatury, oraz szerokiego kręgu problemów koncentrujących się wokół współczucia w poetyce dzieł literackich.

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: https://ksiegarnia.uni.lodz.pl/