Złodziej wszystkich czasów

6 (14 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Clive Barker's The Thief Of Always
komiksy
skygge

Album stworzony na podstawie powieści Clive'a Barkera o tym samym tytule. Bohaterem opowieści jest dziesięcioletni Harvey Swick, który trafia do pełnego dziwów i cudowności domu. Tu każdego ranka jest wiosna, za dnia - lato, wieczorem jest święto Halloween, a nocą Boże Narodzenie. Chłopiec może tu spełnić każde swoje marzenie, ale nie za darmo... Historia autorstwa jednego z najbardziej znanych na świecie twórców horrorów to pełne mroku literackie połączenie Piotrusia Pana, Pinokia i Czarnoksiężnika z Oz z delikatnie podanym, lecz wyraźnym przesłaniem moralnym.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/komiksy/katalog/go:komiks:674:1/art92.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/komiksy/katalog/go:komiks:674:1/art92.html

Potworki_Czytają | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Dom Świąteczny Pana Kaptura to miejsce o jakim śni każde dziecko, tu bowiem spełniają się wszystkie życzenia i zawsze są święta. Ciężko aby prawdziwy świat konkurował z wyobrażeniami. Dla pogrążonego w nudzie i rutynie codzienności Harveya Swicka, luty okazał się koszmarem, gdyż w raz z nim nadszedł czas brudnego, mokrego nieba: ”jak wielka szara bestia żywcem pożarł Harveya Swicka. Pogrzebany w brzuchu dławiącego miesiąca, zastanawiał się, czy kiedykolwiek odnajdzie wyjście." Niezadowolone myśli dziecka usłyszał przelatujący nad miastem Grymas, człowiek który złoży mu propozycję nie do odrzucenia. W mroczne, pełne nudy dni dzieją się niebezpieczne rzeczy... Czy aż tak łatwo ulec iluzji? Aby się przekonać, zapraszam do Domu Świątecznego Pana Kaptura. Tylko nie zadawaj pytań, po prostu idź przed siebie.

„Złodziej wszystkich czasów” jest doskonałą lekturą dla dzieci i młodzieży. Jako przypowieść pokaże im jak cenny jest czas oraz, że nie da się żyć jedynie „świętami”. Zwróci uwagę...

Matylda Saresta | 2015-10-02

Nie przepadam za komiksami, wolę polegać na własnej wyobraźni, która nigdy mnie nie zawiodła:-)

Chris3z8 | 2017-06-20
QUEENfan | 2017-03-16