Spacer ze śmiercią

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Super kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pi
978-83-62781-73-7
piotrex

Pościg za przemytnikami, ale także „zwykłe” podpalenie, mali i wielcy kombinatorzy, ciągnące się latami sąsiedzkie spory, uliczne bójki i dramatyczna śmierć w napadzie - ot, codzienność polskiego policjanta. „Spacer ze śmiercią” to napisana mięsistym, jędrnym językiem gliniarza najprawdziwsza policyjna opowieść o służbie „na rubieży”, w południowo-wschodnim krańcu Polski. Służbie niełatwej również i z powodu zwykłych ludzkich ułomności, pędu do kariery, zawiści... W tle ciekawy obraz malowniczych zakątków Podkarpacia i jego mieszkańców.

źródło opisu: okładka książki (z drobną poprawką)

źródło okładki: skan

Julia | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Bardzo dobra powieść. Faktycznie może akcja nie jest typowym kryminałem, ale czyta się bardzo dobrze. Dla mnie to powieść obyczajowa z wątkami sensacyjnymi. Dobrze nakreślone postacie, chwytliwe opisy. Podczas czytania sympatyzował z głównym bohaterem. Chętnie przeczytałabym kontynuację, jakieś opowiadanie o bohaterach powieści. Mam poczucie, że książka nie wysyca tematu.
POlecam!

aleksnadra | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

"Spacer ze śmiercią" to kolejna propozycja z serii Super Kryminał. Tym razem z ciężkim sercem ale czystym sumieniem , muszę powiedzieć, że ten tom jest najsłabszy.

A czego dotyczy kryminał Wiesława Hopa? Autor pozwala nam prześledzić tajniki pracy policjanta w dwóch różnych miejscowościach. Akcja rozgrywa się jednocześnie w przygranicznym mieście Przemyśl i podobnie usytuowanej gminie Szeroka Dolina. I choć wydaje się, że skala przestępczości powinna się różnić, to ostanie wydarzenia karzą temu przeczyć. Te dwa miejsca połączyła zbrodnia, maskowana podpaleniem. Czy to pozorne podobieństwo? Czy kryje się za tym coś więcej?

Wraz z postępami śledztwa obserwujemy metody pracy policjanta miejskiego i wiejskiego. Czy się czymś różnią? Zupełnie nie. Może jedynie nakładami pieniężnymi przyznawanymi komisariatom na wyposażenie. Niestety w państwowej kasie jest coraz mniej funduszy a funkcjonariusze muszą sobie radzić z tym co mają na stanie bądź pod ręką. W dużej mierze w pracy...

Slawek5811 | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Jako wielbiciel polskich kryminałów zabrałem się za książkę z nadzieją, że wieczór umilą mi losy prowincjonalnych policjantów, specyficzny klimat, soczyste dialogi. Niestety, autor jest chyba policjantem i widać ze zna problematykę "od podszewki" ale styl pisania jest tragiczny!! To brzmi jak rozprawka licealisty o pracy policji. Gdy trafiłem na fragment w którym policjant widzi w izbie zatrzymań pijanego śmierdzącego gościa i pyta "cóż ten łobuz zrobił?" to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Całość dialogów jest w tym stylu co sprawia że książka jest razi sztucznością i irytuje naiwnością

Bożena | 2015-01-15

Powieść Hopa wylądowała u mnie na półce "przeczytane", jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą. Poprawniej byłoby "wymęczone", gdyż umęczyłam się przy tej książce nieziemsko. No ale moje postanowienie noworoczne- kończ to, co zaczynasz-zmusiło mnie do przeczytania całości. Autorowi należy się ogromne podziękowanie, za to, że nie stworzył opasłego tomiska ze swoimi wypocinami, tylko cienką książeczkę, która męczyła krótko. Dla mnie koszmar. Powiastka o niczym napisana językiem pozostawiającym wiele do życzenia, bohaterzy nieciekawi, akcja...jaka akcja????? Nudy po prostu, cóż więcej powiedzieć...

Agata76 | 2017-11-04
Przeczytana: 2016 rok