Gniew

Tłumaczenie: Zuzanna Królikowska
Wydawnictwo: Rea
Rage
83-7141-630-X
psychologia, uczucia, emocje, gniew
MichAsia

Wściekłość drogowa, przemoc w rodzinie, gniew wywołany stresem pourazowym. Każdego dnia spotykamy się z problemem gniewu, z którym ludzie nie mogą sobie poradzić. Dotyka on wszystkich - zarówno tych, którzy są owładnięci gniewem, jak i tych, którzy stają się mimowolnymi ofiarami gniewnych. Czy gniew to uczucie zdrowe, czy też niebezpieczny stan szaleństwa, brutalnej złości lub szaleńczej...

Czy gniew to uczucie zdrowe, czy też niebezpieczny stan szaleństwa, brutalnej złości lub szaleńczej pasji? Czy można go kontrolować?
Autorka opisała rodzaje gniewu i jego źródła, oraz przedstawia sposoby radzenia sobie z własnym gniewem lub osobą nim owładniętą.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Barbara Bąkowska | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Warto poznać sposoby radzenia sobie z negatywnymi odczuciami i uczuciami, jakie niekiedy pojawiają się w nas na skutek różnych wydarzeń. Złość, frustracja, gniew to wszystko ludzkie. Autorka opisała przykłady osób, które doświadczyły tych negatywnych uczuć i wskazała drogę do uwolnienia się od nich. Pomocna lektura.

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: sierpień 2008

To podręcznik o tym jak zajrzeć w głąb swego wnętrza. Ta lektura to chwila szczerości z samym sobą, to poszukiwanie odpowiedzi skąd bierze się nasza zazdrość, wściekłość, napady złości i jak skutecznie sobie z tym radzić. Przykłady są poparte szczegółowym studium przypadku. Jestem przekonana, że każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie, ze względu na czasy w jakich przyszło nam żyć, na frustrację, która czyha na nas na każdym rogu ulicy, na złość, której autorami, a także odbiorcami jesteśmy my sami. To błędne koło, z którego chcielibyśmy uciec, a jednak bez fachowej pomocy nam się nie uda. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest przyznanie się do popełnionego błędu i mówienie o nim, resztę podpowiada nam podręcznik, który jest w stanie zmienić nie tylko nas, ale także nasze życie, a by zmienić swoje otoczenie musimy zacząć właśnie od siebie.

Dominika | 2015-11-25
Przeczytana: listopad 2015

Książkę czyta się bardzo szybko, jej forma nie przytłacza. Polecam ją dla każdej osoby która miała, bądź ma z osobami które często się złoszczą, bywają agresywne. Wydaje mi się, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie,a opisywane sytuacje oraz pojawiające się pytania poszerzają rozumienie złości, gniewu.

MałaDużaMi | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016