Cień księdza Piotra

Cykl: Pisma: Saga Polska (tom 1)
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
832110696X
historyczna
Bacha85

W twórczości Danuty Mostowin od czasu wojny zamieszkałej w USA autorki m.in. powieści wydanej w IW PAX "Ameryko Ameryko" oraz wielu prac naukowych i publicystycznych na temat życia Polonii Amerykańskiej- ta powieść stanowi ewenement szczególny. Jest to nie tylko- jak poprzednie- powieść napisana z niezwykłym talentem, darem przedstawia znakomicie podpatrzonych sytuacji i portretów ludzi z krwi i kości, żywych, pełnych temperamentu, bez odrobiny pozy. Jest to powieść historyczna. Bohaterowie w ich codzienności, w ich życiu osobistymi rodzinnym, z ich ludzkimi marzeniami i dążeniami.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie