Astérix et ses Amis
humor, Galowie, Asteriks, Obeliks, Galowie
komiksy
actagaudi

Komiksy o Asteriksie w wykonaniu trzydziestu czterech autorów. Niezwykły zbiór krótkich opowieści przygotowany na osiemdziesiąte urodziny Alberta Uderzo. Mistrzowie komiksu frankofońskiego (i nie tylko) zostali poproszeni o napisanie i narysowanie historii, które będą rodzajem hołdu dla Asteriksa - oraz jego twórców, Goscinnego i Uderzo. W tomie znalazły sie komiksy takich autorów, jak...

Komiksy o Asteriksie w wykonaniu trzydziestu czterech autorów.

Niezwykły zbiór krótkich opowieści przygotowany na osiemdziesiąte urodziny Alberta Uderzo. Mistrzowie komiksu frankofońskiego (i nie tylko) zostali poproszeni o napisanie i narysowanie historii, które będą rodzajem hołdu dla Asteriksa - oraz jego twórców, Goscinnego i Uderzo. W tomie znalazły sie komiksy takich autorów, jak Rosiński, Van Hamme, Zep, Manara, Midam, Arleston, Tarquin czy Mourier.

źródło opisu: Egmont Polska, 2007

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Nie czuję się specjalistą w komiksie francuskim, więc większość tutaj rzeczy jest dla mnie absolutną nowością. Więc nie dość, że Asterix i Obelix spoko, to jeszcze szybka wycieczka po twórczości całej masy twórców.

Normalnie same plusy.

Heatcliff | 2019-03-04