Gdyby diabeł mógł się wyspowiadać

Tłumaczenie: Jan Efrem Bielecki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Versiegelte Lippen : Erzählungen zum Sakrament der Sündenvergebung
religia
jagarkar

Autor poprzez pełne humoru opowieści przybliża młodemu czytelnikowi wartość sakramentu pojednania. Wspaniała narracja, żywe dialogi oraz zaskakujące, niecodzienne historie - wszystko to sprawia, że z każdej strony książki promieniuje radość, i w połączeniu z głębokim przekazem wiary, stanowi wspaniałą lekturę dla każdego.

źródło opisu: Wydawnictwo Karmelitów Bosych, 2009

źródło okładki: www.wkb-krakow.pl

knigoholiczka | 2013-10-07
Przeczytana: 07 października 2013

Z założenia jest to książka dla dzieci i młodzieży. Mimo to z naprawdę wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę i od razu dałam babci, bo wiedziałam, że jej się spodoba. Poleciła mi ją znajoma pani bibliotekarka, wspominając, o jeszcze innej- nie pamiętam jakiej, ale na pewno się dowiem.
Tematem, jak widać po tytule jest sakrament pokuty, pojednania z Bogiem. W formie opowiadań w przystępnej formie opowiada się czytelnikom o religii katolickiej, nauczaniu Jezusa.
Pierwsze kilka opowiastek to ewangelie (troszkę zmieniony tekst), które są dla dzieci, kolejnych kilka opowiadania bardziej beletrystyczne, o dzieciach i ich pojednaniu z Bogiem. I ta część najbardziej mi się podobała. Naprawdę niesamowite i wzruszająca lektura. Piszę to jednak z perspektywy osoby związanej z religią rzymskokatolicką- myślę, że ktoś innej religii czy ateista na pewno będzie miał inne zdanie na ten temat, nie będzie mu się podobać.
Mimo to, polecam. To jedna z niewielu książek o tej tematyce, która...